اقتصاد آنلاین
1399/11/14
13:21
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ افزایش حدود ۵۰درصدی خروج پول حقیقی

افراد حقیقی امروز حدود هزار و ۲۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام پالایش نفت اصفهان بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود هزار و ۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۴۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۷درصد یعنی هزار و ۹۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.


بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «هتل و رستوران» و «سایر محصولات کانی غیرفلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.


سه نماد «شپنا»، «شستا» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «سمگا»، «تاصیکو» و «خگستر» معطوف بود.


مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان حدود ۱۶۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با برتری ۱۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.


امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۷۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۴۴۰میلیارد تومان بود.


برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید


تغییر مالکیت صنایع 99.11.14
تغییر مالکیت سهام 99.11.14
انتهای خبر

0
0