آکادمی هلاکویی
1400/07/21
00:30
پیروی Coinbase در راه اندازی بازار NFT، از FTX و بایننس!

صرافی ارزهای رمزنگاری شده کوینبیس (Coinbase) اعلام کرده…

صرافی ارزهای رمزنگاری شده کوینبیس ( Coinbase ) اعلام کرده است که یک لیست انتظار برای یک بازار غیر قابل تعویض باز خواهد کرد که قصد دارد اواخر امسال راه اندازی کند.


در یک پست وبلاگ در ۱۲ اکتبر(۲۰ مهر)، سانچان ساکسنا( Sanchan Saxena )، معاون محصول و اکوسیستم Coinbase ، گفت که بازار توکن NFT به کاربران اجازه می دهد تا توکن های مبتنی بر اتریوم را مینت، خرید، کشف و به نمایش بگذارند. به گفته ساکسنا، این پیشنهاد به سازندگان اجازه می دهد تا کنترل آثار هنری خود را “از طریق قراردادهای غیرمتمرکز و شفافیت فراداده” با تمام NFT ها درون زنجیره حفظ کنند.


اطلاعیه Coinbase ، پس از صرافی رمزنگاری FTX و زیرمجموعه مستقر در ایالات متحده آن، که بازار را به کاربران قادر به مبادله NFT از طریق بلاک چین اتریوم ( Ethereum ) و سولانا ( Solana ) معرفی می کند، اعلام شد. بایننس( Binance )، بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان، در ماه ژوئن(خرداد)، با راه اندازی بازار مخصوص خود با هدف کاهش هزینه های معاملات، وارد بازار NFT شد.


با ۶۸ میلیون کاربر تایید شده و ۸.۸ میلیون کاربر فعال ماهانه، تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ (بهار ۱۴۰۰)، ورود Coinbase به صنعت NFT می تواند رقابتی را برای بازارهای مستقر مانند اپن سی ( OpenSea ) و راریبل ( Rarible ) ایجاد کند. رئیس محصول OpenSea ، نیت چستین( Nate Chastain )، به دلیل استفاده از های Burner Wallet ها برای خرید NFT در این پلتفرم، برای قرار گرفتن آثار هنری در صفحه اول وب سایت، برای اینکه مورد توجه بیشتری قرار گیرند، با انتقاد روبرو است. این پلتفرم عمدتا از اتریوم استفاده می کند که بر بازار NFT غالب است.


بر اساس داده های DappRadar ، حجم کل معاملات در OpenSea در زمان انتشار این مطلب، ۸.۷ میلیارد دلار بود که آن را به بزرگترین بازار NFT تبدیل کرد. فروش NFT از طریق بازی Axie Infinity با الهام از Pokemon با ۲.۵ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار گرفت.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد .


منبع: cointelegraph


انتهای خبر

0
0