بورس پرس
1401/02/27
00:00
معاملات مشکوک سه شرکت سیمانی ، دو سهم از محصولات شیمیایی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۰.۸ هزار واحدی شاخص، سه شرکت سیمانی، دو سهم حاضر در گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با بهبود تقاضا آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۰ هزار و ۸۲۰ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۸۳ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۹ و ۱۷۳.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا با داد و ستد ۱.۱ میلیارد سهم و پارس خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه ایران خودرو با تقاضای ۸۸۷، ۶۰۶ ، ۴۸۶ و ۴۶۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۶ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، کربن ایران شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۳۳.۲ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴۴.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سیمان هرمزگان، لیزینگ آریادانا ، پلاستیران ، کف، سرمایه گذاری مس سرچشمه ، بیمه کوثر ، سیمان بجنورد ، نورد آلومینیوم ، پلاستیک شاهین، سرمایه گذاری سیمان تامین ، سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری ، قند هکمتان ، غلتک سازان سپاهان و شهد ایران ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه شرکت سیمانی، دو سهم حاضر در گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0