بورسینه
1399/08/18
11:14
📌افزایش سهام صوری برخی شرکت‌ها در بازار سرمایه نادیده گرفته شد سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس فراکسیون اکثریت مجلس: 🔹عمده انتقادات نمایندگان...

📌افزایش سهام صوری برخی شرکت‌ها در بازار سرمایه نادیده گرفته شدسید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس فراکسیون اکثریت مجلس:


🔹عمده انتقادات نمایندگان به عملکرد وزارت اقتصاد معطوف بورس است. نمایندگان معتقدند وزارت اقتصاد به اندازه کافی فرصت، ظرفیت و امکانات در اختیار داشته است تا وضعیت بورس را سر و سامان دهد.


🔹ساماندهی ضروری که نمایندگان معتقدند وزارت اقتصاد و متولیان بورس نتوانسته اند در بازار سرمایه ایجاد کنند. مشکلاتی که باعث شد بخش قابل توجهی از دارایی سهامداران خرد در معرض نوسانات قرار بگیرند و از بین بروند.


🔹البته قبل از اینکه نوسانات صعودی و نزولی بورس آغاز شود، برخی نمایندگان و گروهی از کارشناسان، زنگ خطر را به صدا در آوردند که این رشد ناگهانی در بورس ممکن است در آینده نتیجه عکس دهد.


🔹کارشناسان نیز هشدار دادند رشد صوری و حبابی برخی شرکت‌ها در بازار سرمایه ممکن است در آینده خطراتی را برای سرمایه‌های خرد ایجاد کند. علی‌رغم این هشدارها، وزارت اقتصاد اقدامات لازم، برای صیانت از سرمایه خرد را به درستی انجام نداد.♦️مشروح این گفتگو را در لینک زیر بخوانید:


https://www.eghtesadonline.com/n/۲QbW


@boursiانتهای خبر

0
0