بورس پرس
1400/10/07
15:19
معاملات مشکوک دو شرکت قندی، دو سهم دارویی، یک سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز افت ۴۲۴ واحدی شاخص، دو شرکت قندی، دو سهم دارویی، یک سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام ، متعادل با نوسان منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۴۲۴ واحدی و عقی نشینی به کانال یک میلیون و ۳۹۹ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۶ و ۲.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پارس خودرو به همراه شیمیایی سینا با تقاضای ۴۷۳، ۳۳۸، ۳۱۴، ۱۹۳ و ۱۵۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۰ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، شیمیایی سینا شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۲.۱ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۵۸.۸ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های فرآورده های نسوز ایران ، ریل پرداز نوآفرین ، جنرال مکانیک ، ملی سرب و روی، مواد اولیه داروپخش ، قند چهار محال، بیمه تعاون ، سپنتا، قند نیشابور، سرمایه گذاری نیروگاهی ایران، کاشی پارس، سیمان لارستان، داروسازی امین و نوش مازندارن معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو شرکت قندی، دو سهم دارویی، یک سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0