آکادمی هلاکویی
1400/09/04
09:40
هند برنامه آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور را برای مدت ۲ سال به تعویق انداخت

به گزارش خبرگزاری های محلی، دولت هند تاریخ…

به گزارش خبرگزاری های محلی، دولت هند تاریخ آزمایش روپیه دیجیتال یا همان ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این کشور را تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است.


همانطور که در گزارش ها خواندید، دولت هند به تازگی لایحه‌ای برای ممنوعیت «ارزهای رمزنگاری شده خصوصی» در کنفرانس زمستانی پارلمان این کشور ارائه کرده است. پیش از این، هند اعلام کرده بود که آماده است تا مرحله آزمایش روپیه الکترونیکی خود را پایان سال ۲۰۲۱ آغاز کند. ولی گزارش های محلی حاکی از آن هستند که دولت نمی تواند راه اندازی ارز دیجیتال ملی این کشور را در ماه دسامبر (اواسط آذر) اجرا کند و ظاهرا زمان این آزمایش را بیش از یک سال به تعویق انداخته است.


به موجب لایحه مذکور، همه ارزهای دیجیتال خصوصی مانند بیت کوین و اتریوم از ترویج توسعه فناوری بلاک چین در این کشور منع می شوند. جزئیات این لایحه هنوز اعلام نشده است. بر اساس داده های بانک جهانی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان با راه اندازی CBDC خود، همچنان گام هایی محتاطانه بر می دارد تا از هرگونه حرکت فاجعه بار برای اقتصاد این کشور جلوگیری کند.


بر اساس گزارش ها، حدود ۱.۵ تا ۲۰ میلیون سرمایه گذار ارز دیجیتال در هند حضور دارند که دارایی تحت مدیریت آنها از حدود ۴۰۰۰ میلیارد روپیه، با ارزش تقریبی ۵،۳۶۶،۳۴۲،۳۱۵.۸۱ دلار بیشتر است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: blockchain.news


انتهای خبر

0
0