آکادمی هلاکویی
1401/02/20
16:00
کاهش ۸۷ درصدی قیمت دوج کوین از اوج قیمتی آن!

یک سال پیش، در ۸ می(۱۸ اردیبهشت…


یک سال پیش، در ۸ می(۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰)، پس از اینکه ایلان ماسک(Elon Musk) آن را در اولین نمایش خود در Saturday Night Live به اختصار SNL معرفی کرد، دوج کوین (Dogecoin) به بالاترین سطح تاریخ خود، به قیمت ۰.۷۳۷۶ دلار رسید. اکنون، این میم کوین تقریبا ۸۷ درصد از آن قله تاریخی کاهش یافته است.


چارلی بیلو(Charlie Bilello)، مدیر اجرایی و بنیانگذار کامپاند کپتال ادوایزرز (Compound Capital Advisors)، در توئیت اخیر خود این موضوع را به این جامعه یادآوری کرده است.


دوجکوین - کاهش 87 درصدی قیمت دوج کوین از اوج قیمتی آن!

ماسک، DOGE را در طول SNL تبلیغ می کند و باعث می شود به بالاترین قیمت تاریخی (ATH) برسد


قبل از اینکه ماسک میزبان برنامه تلویزیونی معروف آمریکایی باشد، دارایی رمزنگاری مورد علاقه او، Dogecoin، ۰.۳ دلار معامله می شد. رئیس تسلا(Tesla)، ماسک، با ذکر نام دوج کوین و همچنین بیت کوین(Bitcoin) و اتریوم(Ethereum) در SNL، قیمت DOGE را به ۰.۷۳ دلار رساند.


ارزش بازار DOGE در آن روز به ۹۳ میلیارد دلار افزایش یافت و تنها در عرض ۲۴ ساعت، بیش از ۱۰ میلیارد دلار به دست آورد. این مبلغ، برابر با ارزش بازار BTC در دوسال قبل تر بود.


در طول این نمایش، ماسک، دوج کوین را «وسیله غیرقابل توقفی که قرار است جهان را تحت کنترل خود درآورد» نامید.


او همچنین اشاره کرد که DOGE در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) به عنوان یک شوخی و تقلید از بیت کوین شروع شد، اما اکنون به شکلی واقعی در حال پیشرفت است. قبل از حضور در تلویزیون، رئیس تسلا هنگام اعلام اولین حضور خود در SNL به شوخی در توئیتر خود را ” Dogefather” نامید.


دوج کوین علیرغم پذیرش گسترده، ۸۷ درصد کاهش یافت


پس از آن، قیمت دوج کوین پایین آمد و در اواخر ژوئن(اوایل تیر ۱۴۰۰) به ۰.۱ دلار رسید و در آگوست و اکتبر ۲۰۲۱ (مرداد-مهر ۱۴۰۰)،توانست به بالاترین سطح محلی ۰.۳ دلار بازگردد. توئیت های مکرر ایلان ماسک در مورد DOGE، مانند توئیتی که او این کوین را در آن “رمزارز مردم” نامید، موفق شد قیمت را بالا ببرد اما نه برای مدت طولانی.


گذشته از آن، در اواخر سال ۲۰۲۱ (پائیز ۱۴۰۰)، بسیاری از مشاغل و فروشندگان شروع به پذیرش Dogecoin برای کالاها و خدمات خود کردند. بخشی از آنها امسال اتفاق افتاد. در میان کسب‌وکارهایی که DOGE را پذیرفته‌اند، می‌توان به سینماهای زنجیره‌ای ایالات متحده AMC، گوچی(Gucci)، فروشنده پورشه پورشه تاوسون(Porsche dealer Porsche Towson) و شرکت سرمایه‌گذاری جهانی جیمزتاون (Jamestown) که بر روی املاک و مستغلات تمرکز دارد، اشاره کرد.


علاوه بر این، DOGE به عنوان یک روش پرداخت توسط فروشگاه آنلاین دالاس میوریکس(Dallas Mavericks)، یک تیم بسکتبال حرفه ای که متعلق به میلیاردر و سرمایه گذار، مارک کوبان(Mark Cuban) است، استفاده می شود.


در زمان نگارش این مطلب، Dogecoin در قیمت ۰.۱۱۳۳ دلار میباشد که در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۷ درصد کاهش یافته است. CoinMarketCap اکنون نشان می دهد که قیمت ۸۴.۵۳ درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخی اش میباشد.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: u.today

انتهای خبر

0
0