نوآوران امین
1400/01/15
22:28
دستور جلسه نشست وین و الزامات خروج از بن‌بست 🔹نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام که سه‌شنبه ۱۷ فروردین‌ با حضور نماینده ایران و ۱+۴ در وین برگزار می‌شو...

دستور جلسه نشست وین و الزامات خروج از بن‌بست🔹نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام که سه‌شنبه ۱۷ فروردین با حضور نماینده ایران و ۱+۴ در وین برگزار می‌شود، بدلیل برخی ادعاهای خلاف‌واقع رسانه‌های غربی حاشیه‌هایی داشته است.


🔹با توجه به اظهارات متعدد غربی‌ها درباره تعمیم مذاکرات به برنامه‌های موشکی و منطقه‌ای ایران، یک منبع مطلع نزدیک به هیئت ایرانی به «نورنیوز» گفت: «دستور مذاکرات سه‌شنبه تنها گفتگوهای حقوقی برای شیوه اجرای تعهدات طرفین و راستی‌آزمایی آنهاست.»


🔹شرط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی رفع کامل و یک مرحله‌ای تحریم‌های آمریکا و سپس راستی‌آزمایی آن است نه مسیر گام‌به‌گام و اگر ۱+۴ آمریکا را به این چارچوب راضی کند، ایران به تعهدات خود بازخواهد گشت و الا تهران بدون هیچ عجله‌ای مسیر کنونی را ادامه خواهد داد.


🔹عباس عراقچی نیز امروز گفت: «درباره بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات برجامی تنها با ۱+۴ گفتگو می‌کنیم و هیچ گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیمی با آمریکا نخواهیم داشت و در این نشست چارچوب‌های مدنظر بنابر سیاستهای اعلامی رهبر انقلاب را اعلام می‌کنیم.»انتهای خبر

0
0