فارس نیوز
1400/10/19
13:23
ریزش ۲۵ هزار و ۶۷۹ واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی با کاهش ۲۵ هزار و ۶۷۹ واحد دیگر همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز در کنار ریزش بازارهای دیگر مانند دلار و سکه، بازار بورس هم رو به ریزش نهاد و شاخص بورس اوراق بهادار تهران کل در پایان معاملات با ریزش ۲۵ هزار و ۶۷۹ واحد به رقم یک میلیون و۳۳۶ هزار و ۷۷۸ واحد رسید.


همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۵ هزار و ۹۴۴ واحد به رقم ۳۵۳ هزار و ۱۹۴ واحد رسید.


ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۵۷ هزار میلیارد تومان رسید.


امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۴.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۵۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


امروز همه شاخص‌های بورس به رنگ قرمز در آمدند که حکایت از کاهش همه شاخص‌ها دارند شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز گذشته ۱.۸ درصد کاهش یافتند.نقشه معاملات یکشنه ۱۹ دی بورس تهران


شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن ۱.۶ درصد افت کردند، شاخص آزاد شناور ۱.۹ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۱.۹۷ درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۱.۷ درصد کاهش یافت.


امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس،‌فولاد مبارکه، گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی مس، پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری غدیر و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.


در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ریزش ۲۵۶ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۱۱۷ واحد رسید.


ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به رقم ۹۹۷ هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه هم به ۳۱۸ هزار میلیارد تومان رسید.


معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۱.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۶۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۵۰۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


امروز نمادهای آریا ساسول ، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، فرابورس ایران، صنعتی مینو و هلدینگ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابوس را داشته‌اند.


امروز هم بازار سکه و هم بازار دلار و نیز شاخص بورس همگی رو به کاهش بودند که برخی می‌گویند احتمال توافق هسته‌ای باعث ریزش بازارها شده است.


این روزها گرچه کارشناسان به ارزندگی بازار اذعان دارند اما در عین حال نباید فراموش کرد بازار سرمایه همزاد و همراه ریسک و نوسان است و سرمایه‌گذاری در این بازار حتما با مطالعه، مشورت و تحلیل باید صورت گیرد و حتی‌الامکان سرمایه‌گذاران تازه وارد از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت باید وارد شوند.


انتهای پیام/ب


انتهای خبر

0
0