پایگاه خبری انتخاب
1399/08/12
08:36
#صبحانه_خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / اطمینان ظریف از حضور نیروهای تروریستی در میانه درگیری‌های قره باغ / وعده ترامپ برای هفته‌های آشو...

#صبحانه_خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / اطمینان ظریف از حضور نیروهای تروریستی در میانه درگیری‌های قره باغ / وعده ترامپ برای هفته‌های آشوب زده پس از انتخابات آمریکا / ترامپ در اندیشه اعلام پیروزی زودهنگام / جزییات محدودیت رفت‌وآمد در ۲۵ مرکز استان از ظهر دوشنبه
در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید
اطمینان ظریف از حضور نیروهای تروریستی در میانه درگیری‌های قره باغ: محمد جواد ظریف در خصوص ناامنی‌های ناشی از انتقال تروریست‌ها به ویژه بقایای داعش به منطقه قره باغ و رایزنی‌های دستگاه دیپلماسی برای مقابله با آنان، با تایید حضور تروریست‌های تکفیری و احتمال حضور صهیونیست‌ها در این منطقه، تاکید کرد: درباره نیروهای تروریستی تقریبا مطمینیم که آنان در میانه درگیری‌ها حاضر بودند و ما حتما تاکید کردیم که این اقدام به صلاح هیچ کس نیست.
محسن هاشمی: کشته های کرونا از تلفات انقلاب و جنگ بیشتر شده: رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تلفات کرونا در هشت ماهه نخست سال جاری در تهران، از میزان ماه های اوج انقلاب اسلامی بیشتر بوده‌است و متاسفانه برخلاف موج نخست و دوم کرونا که پس از اوج گیری دچار کاهش شد، موج سوم که مهرماه آغاز شد در آبان تشدید شده‌است و اگر اقدام موثری برای مهار آن انجام نشود، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر شود.
دانشگاه استنفورد: ۱۸ تجمع انتخاباتی ترامپ ۷۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند: مطالعه جدید دانشگاه «استنفورد» نشان داده که ۱۸ تجمع انتخاباتی ترامپ به ابتلای بیش از ۳۰ هزار نفر به کرونا و ۷۰۰ فوتی منجر شده است. نویسندگان این تحقیق، با توجه به نتایج، بر اهمیت توجه به هشدار‌ها و توصیه‌های مقامات بهداشت و درمان عمومی تاکید کردند و گفتند جوامعی که در آن‌ها تجمعات ترامپ برگزار شد، هزینه انسانی گزافی را پرداخت کردند.
جزییات محدودیت رفت‌وآمد در ۲۵ مرکز استان از ظهر دوشنبه: وزارت کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از ساعت ۱۲ فردا خروج خودرو‌های شخصی با پلاک بومی و ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی از/به ۲۵ مرکز استان‌های قرمز کرونایی ممنوع است.حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی و رییس کمیته‌ی امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد. مراکز استان‌های دارای ممنوعیت عبارتند از: تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان. اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها آغاز و به‌صورت یکپارچه، ورود پلاک غیربومی و خروج پلاک بومی ممنوع می‌گردد.
وعده ترامپ برای هفته‌های آشوب زده پس از انتخابات آمریکا: دونالد ترامپ،رییس جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ایالت «پنسیلوانیا» از بروز ناآرامی و هرج و مرج پس از انتخابات روز سه شنبه ۱۳ آبان خبر داد. «دونالد ترامپ» رییس جمهور ایالات متحده روز شنبه به طرفداران خود در «وست نیوتون» در ایالت پنسیلوانیا گفت که ممکن است مجبور شوند چند هفته منتظر نتیجه انتخابات باشند. دونالد ترامپ در ادامه افزود:«سوم نوامبر (سه شنبه ۱۳ آبان) می‌آید و می‌رود و ما متوجه نخواهیم شد (چه کسی پیروز انتخابات است). در کشورمان شاهد هرج و مرج و آشوب خواهید بود.»
ترامپ در اندیشه اعلام پیروزی زودهنگام: به گزارش پایگاه خبری اسراییلی «آکسیوس»، ترامپ اعلام کرده حتی اگر نتیجه رای‌های کالج الکترال در ایالت‌های کلیدی نظیر پنسیلوانیا نیز مشخص نشده باشد وی قصد دارد که اعلام پیروزی کند. این پایگاه اعلام کرده که ترامپ طی هفته‌های گذشته جزییات این سناریوی خود را به صورت خصوصی گفته و اعلام کرده قصد دارد در شبی که انتخابات برگزار میشود به صحنه بیاید و پیروزی خود را اعلام کند.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0