بورس پرس
1400/10/18
15:04
معاملات مشکوک دو زیرمجموعه "شستا، ونوین" دو سیمانی و دارویی + ۱۱ نماد

در روز افت ۷۵۱ واحدی شاخص، دو زیرمجموعه شستا و بانک اقتصاد نوین، دو سهم سیمانی و دارویی، پنجمین تامین سرمایه حاضر در بورس به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان با گزایش مثبت آغاز به کار کرد اما در نهایت، شاخص بورس با افت ۷۵۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۶۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۷ و ۲.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، سرمایه گذاری کردستان، پارس خودرو به همراه بانک صادرات با تقاضای ۸۲۳، ۴۴۱، ۳۱۷، ۲۶۷ و ۲۶۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری اقتصاد نوین شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۲ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۲.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سیمان مجد خواف ، توسعه و عمران نائین ، شهد ایران ، تامین سرمایه امین، کارگزاران پارس، چین چین ، محصولات کاغذی لطیف(زیرمجموعه شستا) ، داروسازی اسوه، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، افست ، کشت و صنعت جوین، پگاه اصفهان، ایرانیت و آرتاویل تایر معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو زیرمجموعه شستا و بانک اقتصاد نوین، دو سهم دارویی و سیمانی، پنجمین تامین سرمایه حاضر در این صنعت به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0