آکادمی هلاکویی
1400/09/14
08:40
بیت‌مارت به دنبال بهره‌برداری زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم،۲۰۰ میلیون دلار هک شد

صرافی رمزارز بیت‌مارت(Bitmart) در یک توافق کیف پول…

صرافی رمزارز بیت‌مارت(Bitmart) در یک توافق کیف پول که بر روی بلاک چین اتریوم (ETH) و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) میزبانی می‌شد، نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار از دست داد.


هک ۲۰۰ میلیون دلاری بیت‌مارت اولین بار توسط Peckshield، یک شرکت امنیت بلاکچین و تجزیه و تحلیل داده فاش شد، که در ابتدا انتقال تقریبا ۱۰۰ میلیون دلاری را از طریق بلاک چین اتریوم شناسایی کرد.


تحقیقات بیشتر از تیم نشان داد که هک همزمان ۹۶ میلیون دلار روی ذخایر BSC صرافی ارز دیجیتال وجود دارد.


12121212 300x116 - بیت‌مارت به دنبال بهره‌برداری زنجیره هوشمند بایننس و  اتریوم،۲۰۰ میلیون دلار هک شد

هکرها با ترکیبی از بیش از ۲۰ توکن که شامل آلتکوین هایی مانند بایننس کوین (BNB)، سیف مون، BSC-USD و BPay است، دست به کار شدند. مقادیر قابل توجهی از میم کوین ها مانند BabyDoge، فلوکی اینو و Moonshot نیز در این هک به خطر افتاده است.


مدیر عامل بیت‌مارت، شلدون شیا(Sheldon Xia)، بعدا این هک را از طریق توییتر به عنوان یک «نقض امنیتی در مقیاس بزرگ» در کیف‌پول‌های اتر و BSC تایید کرد.


“در حال حاضر ما هنوز در حال نتیجه گیری روش های ممکن مورد استفاده هستیم. هکرها توانستند دارایی هایی به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را برداشت کنند.


در چیزی که به نظر می رسد تهدیدی برای اکوسیستم کریپتو است،همچنین پلتفرم وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس ضرر ۵۰ میلیون دلاری را در بهره برداری از پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) BadgerDAO تایید کرد.


اولین گزارش‌ها در مورد نقض امنیتی BadgerDAO در ۲ دسامبر(۱۱ آذر) منتشر شد، با پروتکلی که رسما اعلام کرد که چندین صادرات از برداشت‌های غیرمجاز از وجوه کاربران را در روز چهارشنبه دریافت کرده است.


با انجام اقدامات پیشگیرانه مشابه Bitmart، تیم Badger به بررسی این موضوع ادامه داد و تمام قراردادهای هوشمند روی پروتکل را متوقف کرد تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cointelegraphانتهای خبر

0
0