اسمارت بورس
1399/08/11
17:05
گزارش بازار امروز ۱۱ آبان ۹۹ 🔹بازار امروز بر خلاف آن چیزی که انتظارش را داشتیم عمل کرد. انگار برای بعضی فرق نمی‌کند که قیمت سهام حداقل ۵۰ افت کرده...

گزارش بازار امروز ۱۱ آبان ۹۹🔹بازار امروز بر خلاف آن چیزی که انتظارش را داشتیم عمل کرد. انگار برای بعضی فرق نمی‌کند که قیمت سهام حداقل ۵۰ افت کرده و به قیمت‌های خوبی رسیده است. امروز بازار کلا قرمز بود ولی اگر توجه داشته باشیم دیگر سهام بزرگ بازار در صف فروش قفل نمی‌شوند و حقوقی‌های عزیز خیلی خوب دارند سهامی که دو برابر همین قیمت فروخته بودند، از بازار جمع می‌کنند.


🔹شاخص کل امروز با افت ۱.۹۹ درصدی و با ۲۵۹۹۶ واحد کاهش به عدد ۱.۲۷۹ واحد رسید.


🔹شاخص هم وزن نیز با ۰.۸۹ درصد کاهش و با افت ۳۳۷۵ واحدی در عدد ۳۷۴ هزار واحد ایستاد.


🔹سه سهم #فارس ، #فولاد و #فملی بیشترین تاثیر منفی را داشتند.


🔹مجموع ارزش معاملات امروز در بازار بورس و فرابورس به رقم ۷۱،۳۰۹ میلیارد ریال رسید. در معاملات امروز ۹۱۸ میلیارد تومان ورود پول حقوقی (خروج پول حقیقی) داشتیم.


🔹ادامه افزایش نرخ پایه محصولات پتروشیمی : قیمت جدید پایه محصولات پتروشیمی با افزایش ۷۱۹۹ ریالی، بر اساس نرخ ارز ۲۵۳۲۲۶ ریال اعلام شد.


🔹قیمت نقدی #دلار ۲۷,۶۰۰ تومان در بازار آزاد بود که نسبت به دیروز افزایشی ۸۰۰ تومانی داشته است . ه


🔹#خودرو به دلیل افزایش نرخ بیش از ۱۰٪ بسته شد .


🔹#خپارس در چنین بازار پرعرضه و منفی مورد توجه قرار گرفته است! حجم معاملات پارس خودرو به ۱۱۰ رسید و بار دیگر صف خرید برای سهم تشکیل شد


🔹بعد از آذر ۹۷ که RSI وارد اشباع فروش شده بود اولین بار است که دوباره RSI بعد از ۲ سال وارد محدوده اشباع شده است .


🔹رشد ۱۶درصد نرخ اسلب #هرمز


🔹مهم برای فولادسازان : انتشار دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوى شوراى رقابت؛ سقف رقابت در بورس کالا آزاد است .این درحالی که مسولین همچنان قول بهبودی بازار سرمایه را میدهند :


🔹روحانی با اشاره به شرایط رو به بهبود وضعیت منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات کشور و تقویت مناسبات خارجی همزمان با اجرای تصمیمات برای تسهیل واردات و صادرات ابراز امیدواری کرد که بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش بازگردد.


🔹همتی : شرایط بازار ارز با ثبات می‌شود .
🌐🌀

انتهای خبر

0
0