آکادمی هلاکویی
1400/06/23
21:20
سولانا بار دیگر دچار “بی ثباتی متناوب” شد

بنیاد سولانا گزارش داد که این بلاک چین…

بنیاد سولانا گزارش داد که این بلاک چین با توان عملیاتی بالا، “بی ثباتی متناوبی” را در اوایل امروز تجربه می کرد. در همین حال ، راه حل لایه دو اتریوم Arbitrum نیز از کار افتاده است.


سولانا و آربیتروم با مشکلات شبکه ای رو به رو می شوند


Solana و Arbitrum از کار افتاده اند.


Solana Status ، یک صفحه توییتری که توسط بنیاد سولانا اداره می شود ، با بروزرسانی این موضوع گزارش داد که این مسئله به مدت ۴۵ دقیقه از ساعت ۱۲:۳۸ به وقت جهانی روز سه شنبه ادامه داشته است. نوشته بود:


نسخه بتای شبکه اصلی سولانا در حال تجربه بی ثباتی متناوبی است. این اتفاق تقریبا ۴۵ دقیقه پیش آغاز شد و مهندسان در حال بررسی این موضوع هستند. “


این تیم افزود که فرسودگی منابع باعث عدم ارائه خدمات شده است و مهندسان به دنبال راه حل هستند. در این اطلاعیه آمده است: “اعتبارسنجان در حال آماده شدن برای راه اندازی مجدد احتمالی در صورت لزوم هستند.”


داده های SolScan ،یک کاوشگر بلوک محبوب برای سولانا ، نشان می دهد که آخرین بلوک در شبکه تقریبا سه ساعت قبل پردازش شده است. بسیاری از کاربران نیز گزارش داده اند که وجوه آنها در نتیجه این حادثه گیر افتاده است.


Phantom ، یک کیف پول محبوب مبتنی بر سولانا ، تایید کرد که همراه با سایر برنامه ها “در اتصال مشکل دارد”.


سولانا ، که خود را به عنوان یک بلاک چین با توان عملیاتی بالا معرفی می کند ، در هفته های اخیر با مشکلات عملکردی دیگری روبرو شده است. در ۲ سپتامبر(۱۱شهریور) ، Solana Status پیامی مشابه ارسال کرد مبنی بر اینکه شبکه “بی ثباتی متناوب” را تجربه می کند ، که نتیجه عملکرد ضعیف و کاهش یافته بود. این مسئله باعث کاهش توان عملیاتی شبکه و گزارش شده است که حدود ۶۲ دقیقه ادامه داشته است.


قیمت توکن SOL سولانا با شروع مشکلات کاهش یافت و به پایین ترین سطح یعنی ۱۵۶.۳۶ دلار رسید. از آن زمان تا کنون اندکی بهبود یافته است و در زمان انتشار این مطلب با قیمت ۱۶۲.۴۱ دلار معامله می شود.


پس از بروزرسانی سولانا ، راه حل لایه دو اتریوم Arbitrum گزارش داد که شبکه اصلی Arbitrum One دچار مشکل شده است. در توییتی آمده است:


“ما در حال حاضر با قطعی در Arbitrum One مواجه هستیم. تیم ما روی آن کار می کند و ما به روز رسانی ها را در اینجا پست خواهیم کرد. “


Arbitrum در ۳۱ آگوست(۹ شهریور) راه اندازی شد و از آن زمان از بسیاری از پروژه های برجسته DeFi اتریوم استقبال کرده است. روز دوشنبه ، Curve Finance روی شبکه فعال شد ، در حالی که ارزش کل قفل شده در شبکه به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید. هدف Arbitrum کمک به مقیاس پذیری اتریوم با استفاده از Optimistic Rollups برای افزایش قدرت پردازش شبکه و کاهش کارمزدها است. علت اصلی این مشکل در حال حاضر نامشخص است.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: cryptobriefing


انتهای خبر

0
0