همفکران
1401/08/01
11:33
#مجمع #شبندر 📌به گزارش همفکران، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت پالایش نفت بندرعباس با حضور ۷۵ درصد از سهامداران در حال برگزاری است. ✅روند...

#مجمع


#شبندر📌به گزارش همفکران، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت پالایش نفت بندرعباس با حضور ۷۵ درصد از سهامداران در حال برگزاری است.✅روند تغییرات قیمت سهام شرکت طبق آخرین قیمت ۷۲۶ تومان بوده است.


طرح استراتژی برای شرکت وجود دارد.✅رشد توسعه و فرایند داخلی و بازار و سرمایه گذاری که در سال گذشته نیز بر این اساس پیش رفتیم و بهبود کیفیت و افزایش تولید داشتیم.✅طرح ارتقای کیفیت نیز ضرورت اجرایی دارد.✅با توجه به نوع و کیفیت نقت خام دریافتی و تکنولوژی موجود، میزان تولید نفت کوره ۳۸ درصد حجمی و کیفیت آن خارج از محدوده استاندار ملی و بین المللی است.✅تا سال ۹۲ تولید نفت کوره به نسبت خوراک ورودی پالایشگاه ۳۸ درصد حجمی بوده است✅نفت سفید در حال حاضر بعنوان رقیق کننده و با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن با وکیوم باتوم اختلاط و تبدیل به نفت کوره با میانگین قیمت ۴۲۰ دلار در هر تن میکرد .✅درخواست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به شرکت پالایش نفت بندرعباس مبنی بر تولید کک و انتخاب پالایشگاه بندرعباس به عنوان یکی از گزینه های دارای ارجحیت.
✅محدودیت تامین دانش فنی و تجهیزات همواره برای شرکت وجود دارد .✅طرح تولید کک اسفنجی با توجه به نیاز بازار بررسی شده و در خصوص تامین سرمایه نیز تحریم ها و دیگر مشکلات وجود دارد و در چنین شرایطی ریسک سرمایه گذاری افزایش مییابد.✅ظرفیت اولیه پالایشگاه ۲۳۳ هزار بشکه بوده و تم و ه به ۳۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.


✅در این روند توان پالایشی و تولید پالایشگاه از تمام ظرفیت های پالایشگاه استفاده شده است


.


✅محصول پروپیلن را در طرح جدید تولید خواهیم کرد.✅عرضه کنندگان اصلی کک اسفنجی در دنیا چندتا بیشتر نیستند و کشور به واردات وابسته است .✅در داخل نیز عمده مصرف بیشتر بر دوست ایمیدرو است که در چند سال آینده مصرف این محصول افزایش خواهد داشت.✅میزان سرمایه گذاری شرکت در این طرح امسال ۱۵ درصد و در سال های آینده ۳۰ درصد و به ترتیب ادامه خواهد یافت.✅بر اساس محاسبات اقتصادی بعد از اجرای طرح و در زمان بهره‌برداری ؛ هزینه تولید محصولات طرح در سال برابر ۲.۱۰۶ میلیون یورو می‌باشد.


میزان درآمد فروش محصولات طرح در سال نیز برای. با ۲.۶۲۰ میلیون یورو می‌باشد.✅این طرح جر طرح های اولویت دار وزارت نفت است.


Hamfekran.com


@agahmoshaverانتهای خبر

0
0