ایبنا
1401/02/21
13:52
صعود شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۴۹۱۸ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد، به یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۴۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۳۰۶ واحدی به ۲۱ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۱۱۱ واحدی، به رقم ۳۸۳ هزار و ۷۱۶ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۹۵۴۰ واحدی، عدد ۴۳۸ هزار و ۴۰۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۹۱۶ واحدی به رقم ۲۷۱ هزار و ۸۸۰ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۲۹۸۷۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۴۴۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۳۷۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۲۰۳ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۴۰۵۲۶ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۷۲ هزار و ۵۳۶ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، وغدیر، شستا، کگل و شپنا با بیش‌ترین کاهش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وسینا، جم پیلن، رکیش و شفن تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین و آخرین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۳۸۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۲۹ هزار و ۳۶۲ نوبت معامله و به ارزش ۶۵ هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شگل(گلتاش ) با ۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شبریز، غپینو، ولغدر و غمارگ بود. همچنین نماد معاملاتی وسینا(بانک سینا) با ۳.۳۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای تپمپی، سقاین، غدام و رکیش قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0