رمزارز نیوز
1401/10/30
13:00
در سال ۲۰۲۳، چه چیزی در انتظار بازی‌های رمزارزی است؟

سال ۲۰۲۲ سال بزرگی برای بازی‌های کسب درآمد (P۲E) بود. هجوم سرمایه و کاربران با کاهش شدید قیمت توکن بازی‌های… مطالعه مطلب ...

سال ۲۰۲۲ سال بزرگی برای بازی‌های کسب درآمد (P۲E) بود. هجوم سرمایه و کاربران با کاهش شدید قیمت توکن بازی‌های بلاکچین و کاهش بازیکنان دنبال شد. همچنین، با ورود پیامدهای فاجعه FTX، اگرچه چشم‌انداز بازی برای کسب درآمد در ظاهر تاریک به نظر می‌رسد، اما اعداد و ارقام داستان متفاوتی را بیان می‌کنند. طبق گزارش‌ها، کمک‌های مالی بزرگ سال گذشته، زمینه را برای ساخت جدی این بازی‌ها در سال ۲۰۲۳ فراهم کرده است. در سال ۲۰۲۳، توسعه‌دهندگان GameFi باید بیشتر از کمیت، بر افزایش کیفیت تمرکز کنند.


یک جریان ثابت از افزایش درآمد برای استودیوهای بازی Web۳، ماه‌هاست که بی‌صدا بازار را تقویت کرده است. این گزارش مستقیما با کاهش قیمت دارایی‌ها و اشتیاق بازیکنان در مورد فضای بازی‌های Web۳ در تضاد است. اما حتی با تزلزل گیمرها و توکن‌ها، سرمایه‌گذاران خطرپذیر روی آینده بازی‌های بلاکچین شرط‌بندی می‌کنند.


در این میان، یکی از عناصر قابل‌توجه در طول افزایشی که در ماه‌های اخیر رخ داده، این است که اکثر استودیوهایی که بودجه دریافت کرده‌اند، دوره‌های اولیه یا pre-seed را انجام نمی‌دهند. در عوض، آنها Series As را برگزار می کنند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خطرپذیر روی استودیوهایی با تجربه بازی تمرکز کرده‌اند.


در همین حال، با نگاهی به این افزایش سرمایه‌گذاری‌ها همراه با ترندهای بازی‌های وب ۳، متوجه می شویم که برخی از الگوها شروع به شکل دادن آینده این صنعت کرده‌اند. برای مثال، می‌توانیم انتظار تاکید قوی روی بازی‌های موبایلی را داشته باشیم. طبق گزارش‌ها، بازی‌های بلاکچینی موبایلی بیش از ۱.۷ میلیون کاربر را در عرض یک هفته به دنیای بازی‌های Web۳ وارد کرده است. با انجام این تغییرات، به نظر می‌رسد که بازی Web۳ وارد جریان اصلی شود و ظرف پنج سال آینده، فهرست جهانی ۱۰۰ استودیو برتر بازی شامل استودیوهایی خواهد بود که عناصر بلاکچینی قوی دارند.


انتهای خبر

0
0