بورس پرس
1400/03/09
14:30
معاملات مشکوک چهار سهم زراعی و دارویی، اولین تامین سرمایه + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۷ هزار و ۳۵۶ واحدی شاخص، چهار سهم زراعی و دارویی، اولین تامین سرمایه حاضر در بورس به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با روند مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۱۷ هزار و ۳۵۶ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۱۵۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۵.۸ و ۲.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه پالایشگاه اصفهان با داد و ستد ۶۲۱، ۵۶۱، ۵۲۸، ۳۴۸ و ۳۲۷ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا هجده برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، ایران ارقام شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۹.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۷.۱ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کویر تایر ، کیمیدارو ، بیمه دی ، زر ماکارون، فرآوری مواد معدنی ایران، فرآورده های نسوز آذر ، کارتن ایران ، گروه صنعتی ملی، داروسازی جابر بن حیان ، بیمه سرمد ، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت ، تامین سرمایه امید (اولین تامین سرمایه حاضر در بورس)، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و پارس خزر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو سهم زراعی، دو شرکت دارویی، اولین تامین سرمایه حاضر در بورس به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0