ایبنا
1401/03/21
13:41
افت شاخص کل بورس در اولین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰۱۱ واحدی معادل ۰.۱۳ درصد، به یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۲۸۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۳۰ واحدی به ۲۰ هزار و ۹۱۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا، امروز (شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۹۰ واحدی، به رقم ۳۷۰ هزار و ۴۶۸ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۱۵۳۶ واحدی، عدد ۴۱۹ هزار و ۸۶۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۹۴۳ واحدی به رقم ۲۵۷ هزار و ۹۲۱ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۳۶۳۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۴۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۴۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۵۹۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۱۶۶۱ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۹۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی خودرو، وبصادر، وتجارت، کچاد و خساپا با بیش‌ترین کاهش ، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، شاراک و حکشتی تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۸۱۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۰۱ هزار و ۵۸۱ نوبت معامله و به ارزش ۳۷ هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سشمال(سیمان شمال) با ۵.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وایران، وتوشه، ولصنم و سشرق بود. همچنین نماد معاملاتی غشصفا(شیرپاستوریزه‌پگاه‌اصفهان ) با ۵.۸۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ولغدر، خزر ، بموتو و فنورد قرار گرفتند.


انتهای خبر

0
0