بولتن اقتصادی
1399/11/08
14:10
▫️یارانه انرژی #فولاد و #پتروشیمی حذف می‌شود. ▫️یک منبع آگاه در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره آخرین مصوبات این کمیسیون درباره صنعت فولاد و پتروش...

▫️یارانه انرژی #فولاد و #پتروشیمی حذف می‌شود.▫️یک منبع آگاه در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره آخرین مصوبات این کمیسیون درباره صنعت فولاد و پتروشیمی گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، بهای انرژی صنایع فولاد و پتروشیمی در سال آینده براساس فوب خلیج فارس محاسبه خواهد شد.


▫️این منبع آگاه در ادامه اظهار داشت: تا اینجای کار مصوب‌شده است که برق، آب و گاز واحدهای پتروشیمی و فولاد براساس فوب خلیج فارس محاسبه شود و از محل آزادسازی انرژی و خوارک این واحدها ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد در بودجه سال آینده دیده شده است.


▫️وی در پایان تصریح کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق تا پایان امشب نهایی خواهد شد و برای تصویب به صحن علنی خواهد رفت.


▫️به نظر می‌رسد مجلس معتقد است صنایع فولاد و پتروشیمی با دریافت خوراک ارزان محصولات خود را صادر می‌کنند و بازار داخلی را بهم ریخته‌اند، از طرف دیگر سود هنگفت این شرکت‌ها به صورت غیرشفاف در موارد خاص صرف می‌شود.


▫️گفتنی است؛ پیش از این خبرهایی درباره حذف یارانه انرژی فولادسازان در بودجه سال آینده کشور و سپس تخفیف ۵۰ درصدی برای محاسبه هزینه انرژی تولیدکنندگان فولاد در رسانه‌ها منتشر شده بود.

انتهای خبر

0
0