آکادمی هلاکویی
1400/09/03
10:00
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۳ آذر

برخلاف بیت کوین، اتریوم موفق شد بالاتر از…

برخلاف بیت کوین، اتریوم موفق شد بالاتر از حمایت ۴۰۵۰ دلاری خود باقی بماند. به این ترتیب، با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، موج بهبودی ثابتی را بالای منطقه مقاومت ۴۱۲۰ دلاری آغاز کرد.


در ادامه قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۴۲۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۰۵ دلار شاهد شکست قیمت بودیم.


این جفت ارز تا سطوحی بالاتر از منطقه مقاومت ۴۳۰۰ دلاری صعود کرد و سقف قیمت آن نزدیک به تراز ۴۳۸۶ دلار تشکیل شد. اکنون اتر زیر سطح ۴۳۰۰ دلار در حال اصلاح است و با قیمت ۴۲۳۶ دلار و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰معامله می شود. در صورت افزایش مجدد قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۳۰۰ دلار بلافاصله سر راه گاوها قرار می گیرد.


نمودار اتر 14 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 3 آذر

پس از آن، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۳۵۰ دلار می باشد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح ۴۳۰۰ و ۴۳۵۰ دلاری می‌تواند در کوتاه‌مدت یک رالی تازه را به همراه داشته باشد. در این صورت، احتمال افزایش قیمت تا سطح ۴۴۵۰ دلار وجود دارد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت مانع ۴۵۰۰ دلاری سوق دهد.


اگر اتریوم نتواند روند افزایشی جدیدی را بالاتر از سطح ۴۳۵۰ دلار آغاز کند، شروع به کاهش نموده و در نزدیکی تراز ۴۲۲۰ دلار با اولین حمایت خود برخورد می کند. افزون بر این، یک خط روند صعودی متصل نیز نزدیک به سطح ۴۲۲۰ دلار در همان نمودار شکل می گیرد.


اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۴۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت صعودی ۴۰۲۶ دلار به ۴۳۸۶ دلار واقع است. شکست نزولی زیر سطح حمایت ۴۲۰۰ دلاری کاهش بیشتر قیمت را در پی خواهد داشت.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون نزدیک سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۴۲۰۰ دلار


مقاومت اصلی: ۴۳۵۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0