رمزارز نیوز
1401/04/01
15:00
رمزارزها، هدف جدید سازمان امور مالیاتی!

امروزه در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، مبادلات ارزهای دیجیتال به عنوان یک رویداد مالیاتی محسوب شده و مشمول… مطالعه مطلب ...

امروزه در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، مبادلات ارزهای دیجیتال به عنوان یک رویداد مالیاتی محسوب شده و مشمول قوانین مالیات بر درآمد و سود هستند. در همین راستا، رئیس کارگروه تبادل انجمن بلاکچین ایران نیز به بررسی مالیات بازار رمزارزها پرداخته است.


مهکامه شریف‌زاد، در گفتگوی جدید خود و در پاسخ به این سوال که «چه میزان مالیات به ارز‌های دیجیتال تعلق می‌گیرد؟»، گفت:


۲۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان فقط با ثبت نام در صرافی پینگی میتونی ۲۰۰ میلیون واحد بیبی دوج و ۱۰,۰۰۰ واحد لونا هدیه بگیری!


دریافت جایزه میزان مالیات بستگی به شیوه استفاده از رمزارز‌ها دارد. افراد حقوقی تحت هر شرایطی ملزم به پرداخت مالیات و تعیین ساز و کار مالی مرتبط به رمزارز در ساختار خود هستند، اما اشخاص حقیقی بسته به نوع عملکرد و استفاده خود از رمزارز‌ها ممکن است مشمول مالیات شوند.


به گفته شریف‌زاد، اشخاص به طور کلی در ۳ دسته مختلف اعم از سرمایه‌گذاری، استخراج و تبادل، مشمول مالیات می‌شوند. ساز و کار دقیق این بحث بستگی به ارائه دستورالعمل‌هایی مشخص از سوی سازمان مالیاتی دارد که همچنان ساختار مشخصی در این زمینه ارائه نشده است.


وی در ادامه افزود:


پرداخت مالیات رمزارز‌ها از طریق همان پول رایج کشور‌ها انجام می‌شود، اما درصد و میزان اخذ آن در کشور‌ها متفاوت هست. شیوه نامه‌های اجرایی پرداخت مالیات رمزارز‌ها در ساختار‌های حقوقی همانند سایر کسب و کارهاست و زیرساخت‌های مالی و حسابداری آن باید در شرکت‌های رمزارزی چیده و تدوین شود.


انتهای خبر

0
0