بیدار بورس
1401/03/28
09:18
مروری بر تحولات بازار و شاخص کل 🔴ریتم بازار در حال تغییر است به گزارش بیدار بورس، شاخص کل بورس و اوراق بهادار از آبان 1399 تاکنون بارها و بار...

مروری بر تحولات بازار و شاخص کل


🔴ریتم بازار در حال تغییر استبه گزارش بیدار بورس ، شاخص کل بورس و اوراق بهادار از آبان ۱۳۹۹ تاکنون بارها و بارها الگوی ۷ و ۸ را به نمایش گذاشته وگرچه گاهی دچار بیش واکنشی و خروج از کانال فعلی شده اما همواره به محدوده میانی بازگشته است. جالب است که در طول دو سال اخیر #بازارهای_موازی، #بازارجهانی، نرخ #ارز و #تورم به شدت تغییر کرده و همچنین دو جنگ در جهان شکل گرفته اما شاخص بورس در میانه کانال یک میلیون واحد مانده، با این حال ما علائمی مشاهده می‌کنیم از تغییر یک کانال دو ساله که در حال شکل‌گیریست.🔻مرزی نامرئی یک میلیون و۶۰۰ هزارواحدی محدوده آسایش بازار به لحاظ بنیادی در طول دو سال اخیر مابین یک میلیون واحد تا یک میلیون و ۶۰۰هزار واحد بوده است. به عبارتی با رسیدن به مرز یک میلیون واحد در هر شرایط سیاسی یا اقتصادی، فروشندگان تضعیف شده و خریداران میانگین گرفته‌اند یا وجه نقد خود را به سهام تبدیل کرده‌اند. در طرف مقابل با نزدیک شدن به میانه کانال یک میلیون واحد، با وجود تمامی تحولات مثبت سیاسی یا اقتصادی، تمایل به خروج پول تقویت شده و ارزش معاملات آنقدری افت کرده که بازار دچار رکود و طبعا اصلاح شده است.


🔻شاخص در مسیر دو میلیون واحد با این حال ریتم پنج باره الگوهای ۷ و ۸ در حال تغییر است به شکلی که محتمل می‌دانیم بازار دامنه نوسان خود را از یک میلیون تا میانه شاخص کل به یک کانال بالاتر در محدوده یک میلیون و ۵۰۰هزار واحد تا دو میلیون واحد تغییر دهد.


#تحلیل #تحلیل_بازار #پیشبینی_بازار


➖➖➖➖
انتهای خبر

0
0