بورس پرس
1401/02/10
17:27
معاملات مشکوک چهار سهم سیمانی، قدیمی ترین شرکت بورس + ۱۰ نماد دیگر

در روز رشد ۱۰۱۶ واحدی شاخص، چهار سهم سیمانی، قدیمی ترین شرکت بورس به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام کم و حجم و متعادل آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۰۱۶ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۲۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۱ و ۸.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا با داد و ستد یک میلیارد سهم و ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سایپا به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۷۰۶، ۴۶۳ ، ۴۳۸ و ۳۰۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۷ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، کشت و دامداری فکا شرکت حاضر در بازار اول فرابورس با رشد ۵.۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۳۱.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کابل سازی تک، صنایع غذایی مینو شرق، تبرک ، سیمان قائن ، سیمان ممتازان کرمان ، کشت و صنعت آبشیرین ، کارخانجات داروپخش ، مدیریت صنعت شوینده ت . ص بهشهر ، سیمان لار سبزوار ، گروه اقتصادی کرمان خودرو ، سپیدار سیستم آسیا ، سیمان غرب آسیا، نیروترانس و نفت پارس( قدیمی ترین شرکت از سال ۱۳۴۶ در بورس ایران حضور دارد) ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور چهار سهم سیمانی، قدیمی ترین شرکت بورس به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0