آکادمی هلاکویی
1401/04/02
09:50
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۲ تیر

اتریوم پس از تجربه یک شکست نزولی نزدیک…

اتریوم پس از تجربه یک شکست نزولی نزدیک به ۱۱۹۰ دلار و ۱۲۰۰ دلار، شروع به اصلاح نزولی کرد. به این ترتیب، قیمت اتر (ETH) کاهش یافت و زیر منطقه حمایت ۱۱۲۰ دلاری رسید و پایین تر از منطقه ۱۱۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. ولی در نهایت گاوها بالاتر از حمایت ۱۰۳۰ دلاری فعالیت خود را از سر گرفتند.


نمودار اتر 6 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 2 تیر

با ظهور دوباره خریداران، قیمت اتر بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰٪ موج صعودی کف نوسانی ۸۸۰ دلار به سقف ۱۱۹۲ دلاری باقی ماند. افزون بر این، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۱۰۸۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD شکل می گیرد. اولین مقاومت در روند صعودی این ارز، نزدیک به منطقه ۱۱۲۰ دلاری واقع است. مقاومت مهم بعدی هم نزدیک به سطح ۱۱۵۰ دلاری قرار دارد. عبور از منطقه مقاومت ۱۱۵۰ دلاری می تواند شروع یک روند افزایشی ثابت را در پی داشته باشد.


در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۱۲۰۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را در کوتاه مدت به سمت مقاومت ۱۲۸۰ دلاری هدایت کند.


اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۱۲۰ دلاری بگذرد، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در نزدیکی تراز ۱۰۴۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند.


در صورت شکست این سطح حمایتی، منطقه ۱۰۳۰ دلاری به عنوان حمایت بعدی وارد عمل می شود. بسته شدن قیمت پایین تر از تراز ۱۰۳۰ دلار می تواند قیمت را به زیر ۱۰۰۰ دلار برساند. در این سناریو، قیمت اتر ممکن است تا سطح ۹۵۰ دلار کاهش یابد. ادامه این روند کاهشی، حرکت به سمت منطقه حمایت ۸۸۰ دلاری را در جلسات آینده در پی دارد.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری پیدا می کند.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۱۰۳۰ دلار


مقاومت اصلی: ۱۱۲۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0