بورس پرس
1399/08/25
12:31
نقشه راه و اهداف بودجه سال آینده دولت از زبان رییس جمهور

رییس جمهور گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه و سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی گفت: هدف اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمدها، کاهش تصدی‌گری‌های دولت، توسعه دولت الکترونیک، قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت، رونق و جهش تولید و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استوار شده است.


وی افزود: با تشریح چارچوب تدوین بودجه سال آینده، تادیه بخش عمده مطالبات کارکنان، بازنشستگان و سازمان‌های بازنشستگی و به سرانجام رساندن بخش مهمی از پروژه‌های عمرانی در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را زمینه مناسبی برای تدوین برنامه هفتم توسعه می دانم.


رییس جمهور ادامه داد: لایحه بودجه سال بعد در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه، سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی، با رویکردهای رشد بلند مدت از طریق تمرکز بر صادرات غیرنفتی، مقابله فعالانه با کرونا و کاهش آثار منفی اقتصادی ، تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های تولید، تسهیل فضای کسب و کار، توجه به معیشت مردم با اولویت کالاهای اساسی و توسعه الگوی مشارکت عمومی و خصوصی تدوین خواهد شد.


روحانی تاکید کرد: بودجه دستگاه‌ها باید فرصت‌های جدید و منابع جدید درآمدی غیرمتکی به نفت ایجاد کند، بدون اینکه موجب به‌هم‌خوردگی تعادل قیمت کالاها و خدمات در همان بخش یا سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها شود. همچنین چالش‌های پیش را که با بودجه در ارتباط است حل کند و موجب تسهیل فرآیند اجرایی بودجه شود.


وی افزود: تقویت و حمایت از تولیدات و ساخت داخل و تمرکز بر سیاست توسعه صادرات به خصوص صادرات غیرنفتی با تاکید خاص بر کشورهای همسایه و اوراسیا و ایجاد روابط بلند مدت تجاری و کاهش تعرفه‌ها در توافقات دو یا چندجانبه بین‌المللی از اصلی‌ترین ابزارها برای مقابله با تحریم‌ها هدف گذاری شده است.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0