اقتصاد آنلاین
1399/08/18
11:57
پیش‌بینی قیمت دلار بعد از پیروزی بایدن/ دلار امروز به چه سمتی خواهد رفت؟

از اواخر هفته گذشته با تقویت احتمال پیروزی حزب دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا، بازار ارز وارد فاز کاهشی شد و حالا دیروز با پیشی گرفتن آراء بایدن از ترامپ و اعلام ریاست جمهوری او، شیب نزولی نرخ ارز بیشتر شد تا جاییکه به گفته فعالان بازار ارز دلار آزاد در ساعاتی از معاملات به ۲۲هزار تومان هم رسید اما در نهایت با قیمت ۲۴۸۰۰تومان به کار خود پایان داد. حالا سوال اینجاست که بازار ارز امروز به کدام سمت خواهد رفت؟

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی ؛ روز گذشته بازار ارز در ادامه روند ریزشی هفته پیش، با حدود ۲۰۰۰تومان کاهش در قیمت دلار کار خود را آغاز کرد و به این ترتیب نشان داد که جو بازار همچنان نزولی است و روند هفته گذشته متوقف نشده؛ به همین ترتیب طی دیروز قیمت دلار در صرافی‌ها بین ۲۳ تا ۲۴هزار تومان نوسان داشت اما آنطور که فعالان بازار اظهار کردند، قیمت دلار آزاد تا ۲۲هزار تومان هم رسید که با مقاومت دلالان مجددا به کانال ۲۴هزار تومان بازگشت.


البته لازم به ذکر است که روز گذشته کاهش قیمت ارز درحالی رخ داده که به گفته بازیگران این بازار، همچنان هیچ خریداری برای دلار حتی در قیمت ۲۲هزار تومان وجود نداشته چراکه جو ناشی از پیروزی بایدن در انتخابات باعث شده تا احتمال ادامه ریزش نرخ ارز قوت بگیرد، از همین رو بیشتر مراجعه‌کنندگان به این بازار فروشنده‌ها بودند و کسی تمایل به خرید ارز آن هم در این برهه پرریسک نداشت.


اما نکته قابل توجه بازار ارز دیروز این بود که معامله‌گران، نرخ دلار فردایی را ۲۳۸۵۰تومان اعلام کردند و این افت حدود ۱۰۰۰تومانی قیمت فردایی نسبت به نرخ روز، ادامه روند نزولی بازار ارز امروز را نوید می‌داد؛ بر این اساس با توجه به نرخ فردایی اعلام شده می‌توان نتیجه گرفت که پیش‌بینی فعالان بازار ارز همچنان بر ادامه ریزش قیمت دلار است و به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که بازار ارز امروز هم با کاهش همراه باشد.


در همین راستا بسیاری از صرافی‌ها نیز معتقدند که این روند کاهشی همچون گذشته متوقف نخواهد شد و احتمال سقوط دلار به قیمت ۲۰هزار تومان و یا حتی کمتر از آن چندان دور از تصور نیست.


انتهای خبر

0
0