ایبنا
1400/11/02
13:51
شروع سبز بورس در بهمن ماه؛ شاخص تقویت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲ هزار و ۴۱۱ واحدی معادل ۰.۱۹ درصدی به یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۸۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۵۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۹۶ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۳۱۷ هزار و ۲۴۹ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۱۴۴۴ واحدی، عدد ۳۳۴ هزار و ۱۹۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۹۰۷ واحدی به رقم ۲۰۹ هزار و ۹۲۴ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۶۴۴۶ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۳۶ هزار و ۲۹۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۰۸۰ واحد افزایش به رقم ۹۷۴ هزار و ۳۵۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۲۳۴۴ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۴۷۱ هزار و ۱۳۳ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، شپنا، شتران، شبندر و شبریز با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی نوری، رمپنا و شپدیس تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۴۷۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۴۲ هزار و ۹۷۵ نوبت معامله و به ارزش ۳۶ هزار و ۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد جم پیلن(پلی پروپیلن جم - جم پیلن) با ۵ درصد افت و پس از آن، نمادهای فباهنر، شتران، قهکمت و سخاش بود. همچنین نماد معاملاتی بورس(بورس اوراق بهادار تهران) با ۴.۹۵ درصد، بیشترین افزایش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای حتوکا، خفنر، رتاپ و غاذر قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0