صکوک
1401/02/12
09:17
عرضه ۱۰ هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه برای بهمن موتور

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت بهمن موتور (سهامی خاص) به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ لغایت دو‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ در نمادهای صبهمن۵۰۲ و صبهمن۰۵۲ عرضه عمومی خواهد شد. به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت…

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت بهمن موتور (سهامی خاص) به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ لغایت دو‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ در نمادهای صبهمن۵۰۲ و صبهمن۰۵۲ عرضه عمومی خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت بهمن موتور به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت خرید قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید خودرو از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌گردد.


این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌گردد.


جهت تضمین پرداخت اقساط و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری بهمن، ایران خودرو و بهمن دیزل توثیق گردیده است. تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت‌های تامین سرمایه لوتوس پارسیان و امید می‌باشد. شرکت کارگزاری پارسیان عامل فروش، شرکت واسط مالی اردیبهشت سوم ناشر اوراق و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق می‌باشند.


در این اوراق، شرکت واسط مالی اردیبهشت سوم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید خودرو) شرکت بهمن موتور(بانی) را نقدا خریداری خواهد نمود و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می‌شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق ناشر و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.


پس از انتشار موفق دو مورد اوراق برای شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل هر یک به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال در سال گذشته، این سومین تامین مالی گروه بهمن از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می‌باشد.


انتهای خبر

0
0