بورس پرس
1399/08/18
00:00
اقدامات هلدینگ مس افق کرمان برای عرضه اولیه سهام در بورس

مدیرعامل مس افق کرمان از اخذ موافقت اصولی سازمان بورس جهت ورود به بازار سرمایه، برگزاری مجمع فوق‌العاده برای تصویب اساسنامه و اقدامات مهم ۷ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمدحسین زینلی از دریافت موافقت اصولی سازمان بورس جهت ورود هلدینگ مس افق کرمان به بازار سرمایه خبر داد و گفت: مجمع فوق‌العاده در این راستا جهت تصویب اساسنامه شرکت برگزار شد. از ابتدای سال جاری تاکنون با اقدامات موثر انجام‌شده، اکثر شرکت های تابعه از رشد خوبی برخوردار بوده‌اند و با برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته این روند مثبت در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ نیز ادامه داشته است.


وی افزود: مس افق کرمان به‌عنوان یک هلدینگ بومی مستقر در حوزه مجتمع‌های مس سرچشمه و شهربابک ظرفیت‌های فراوانی جهت انجام انواع امور خدماتی و درمانی، فنی و مهندسی، تولیدی و حمل‌ونقل جاده‌ای و ... را در قالب پنج شرکت ارفع سازان کرمان، راهوار مس، همگامان مس، حکیم مس و تولیدی شیمیایی هامون دارا است. در حال حاضر قراردادهای تامین قراضه مورد نیاز مس سرچشمه و شهربابک و تامین نیروی انسانی شرکت مس در مجموعه هلدینگ افق است.


این مقام مسیول ادامه داد: تسویه بدهی‌های مالیاتی شرکت اصلی، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت جذب پروژه‌های جدید و انجام اقدامات لازم جهت برگزاری مصاحبه آزمون جذب ۵۰۰ نفری از دیگر اقدامات مهم طی ۷ ماهه سال جاری است. برنامه‌ریزی نوسازی ناوگان ماشین‌آلات، احداث دی کلینیک تخصصی در شهر مس سرچشمه، راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی در شهرستان‌های کرمان و شهربابک، راه‌اندازی پروژه تمیز‌کاری صنعتی با یخ خشک، عزم جدی جهت ورود به پروژه‌های صنعتی و معدنی جدید، برنامه‌ریزی برای اصلاح قراردادها و گرفتن تعدیل قراردادهای دوره‌ای با شرکت مس و راه‌اندازی کلینیک سلامت در رفسنجان از مهم‌ترین اقدامات در خصوص افزایش بهره‌وری از شرکت‌های تابعه است.


زینلی با اشاره به چالش‌های پیش رو برای توسعه توضیح داد: قطعا جهش نرخ ارز و عدم ثبات آن موجب بی‌ثباتی در قیمت مواد اولیه و افزایش هزینه‌های تولید و خسارت به پیمانکاران بخش خصوصی شده است. تقویت دانش فنی، آموزش نیروی انسانی ماهر و کارآمد، به‌روز کردن تجهیزات تولید با دانش فنی روز، توسعه فرهنگ کارگروهی میان شرکت‌های داخلی، بومی کردن و پیاده‌سازی الگوی‌های موفق، ایجاد مهارت‌های رقابت در عرصه بین‌المللی و اشتغال زایی برای توسعه ملی از سیاست‌ها و راهکارهای برای رفع چالش‌های پیش رو است.


وی با اشاره به قراردادها با مجموعه شرکت ملی مس اضافه کرد: این مهم در بخش قراردادهای دوره‌ای ۶ ماهه دوم همانند گذشته از سوی ادارات کار شهرستان‌ها با محوریت خانواده ایثارگران، بازنشستگان و سایرین انجام می‌پذیرد و در بخش تامین نیرو نیازهای شرکت ملی مس از طریق آزمون‌های تخصصی مرتفع می‌شود.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0