کارگزاری آبان
1399/10/29
09:54
📢احتمال اجرای دامنه نوسان نا متقارن و بازگشت قطعی EPS ها از پایان این هفته همفکران - یک منبع آگاه از برنامه های مهم سازمان بورس برای حمایت از بازار...

📢احتمال اجرای دامنه نوسان نا متقارن و بازگشت قطعی EPS ها از پایان این هفته


همفکران - یک منبع آگاه از برنامه های مهم سازمان بورس برای حمایت از بازار خبر داد.


🔹وی با اشاره به اینکه با پیگیری های سازمان بورس تا پایان هفته جاری بسیاری از شرکت ها اقدام به انتشار پیش بینی سود می کنند، گفت: با پیگیری های سازمان بورس برای افزایش آگاهی سهامداران از پایان این هفته به صورت اختیاری قرار است بسیاری از شرکت ها اقدام به انتشار eps می کنند تا سرمایه گذاران راحتتر بتوانند اقدام به مقایسه قیمت و سود هر سهم کرده و به دور از هیجان های منفی درباره سهام خود تصمیم گیری کنند.


🔹این منبع آگاه همچنین از پایان بررسی های کارشناسی و تخصصی اجرای دامنه نوسان نامتقارن خبر داد و گفت: قرار است درباره اجرای دامنه نوسان نامتقارن به عنوان یک ابزار کنترلی در شرایط خاص بازار که در اختیار نهاد ناظر است ، تصمیم های نهایی گرفته شود.


🔹به گفته وی منظور از دامنه نوسان نا متقارن نوسان قیمت سهام از مثبت ۵ تا منفی ۲ در هر جلسه معاملاتی است که البته هنوز تصمیم گیری نهایی برای اجرای آن انجام نشده اما بحث های تخصصی به پایان رسیده و نظر حداکثری برای اجرای آن مثبت است.
انتهای خبر

0
0