بتاسهم
1399/08/12
13:52
رضوانی فر اعلام کرد: سود 14 برابری شستا مدیرعامل شستا امروز پیش از ظهر طی نشست خبری آنلاین از مهمترین ویژگی ها و شفافیت های این مجموعه گفت: به گز...

رضوانی فر اعلام کرد: سود ۱۴ برابری شستامدیرعامل شستا امروز پیش از ظهر طی نشست خبری آنلاین از مهمترین ویژگی ها و شفافیت های این مجموعه گفت:


به گزارش همفکران محمد رضوانی‌فر گفت: طیف بزرگی از ذینفعان به واسطه بورسی شدن شستا به اطلاعات این مجموعه دسترسی دارند و تمام تلاش ما شفاف شدن اطلاعات شرکت است.


با بیان اینکه از یک دارایی بین نسلی محافظت می‌کنیم و در تمام انتصابات به این موضوع توجه کرده‌ایم و فارغ از آبی و قرمزها انتصابات انجام شد، گفت: بر اساس صلاحیت افراد از تمام طیف‌های فکری و سیاسی و از تمام جریان‌ها در ترکیب هیات مدیره‌ها حضور دارند و اگر توفیقی حاصل شده مانند سود ۱۴ برابری، رتبه اعتباری a مثبت، کاهش شرکت‌های زیان‌ده از ۴۰ به ۶ شرکت همه حاصل به کارگیری این نیروی انسانی هستند.


وی با بیان اینکه بورسی شدن شستا یک اتفاق بسیار بزرگی بود، اظهار کرد: طیف بزرگی از ذینفعان به واسطه بورسی شدن شستا به اطلاعات این مجموعه دسترسی دارند و نهایت سعی ما شفاف شدن اطلاعات بوده است به همین دلیل الان مشتاق نقدها هستیم و هراسی از آن نداریم.


در صلاحیت اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه توضیح داد: اگر بعد از ۲۲ سال گزارش حسابرسی مقبول دریافت می کنیم، اگر رتبه اقتصادی شستا بالاترین رتبه اقتصادی کشور است، اگر تعداد شرکت‌های زیان ده شستا از ۴۰ به ۷ شرکت رسید و اگر عمده شرکتهای شستا در شش ماه امسال توانسته اند به اندازه ۱۲ ماهه سال پیش سوددهی داشته باشند، این امیر مرهون حضور همین افراد در شرکتها و هیات مدیره ها است.


رضوانی‌فر توضیح داد: نگاه ما به اداره ششتا بر اساس چار چوب هایی که وزیر کار تدوین کرده ، نگاهی ملی است.


وی گفت: به جرات می‌توان گفت شستا نسبت به بنگاه‌های همتراز خودش بیشترین افشای اطلاعات را دارد و عملکردش شفاف است.


وی افزود: سامانه‌های بسیار شفاف و مشخصی در شستا وجود دارد که بر اساس آنها میتوان تمام اطلاعات را کسب کرد.


این مقام مسول تاکید کرد: شستا از یک هلدینگ چند رشته ای که اسناد مالی آن دردسترس نبود، اطلاعات شرکت‌هایش را منتشر نمی‌کرد، افزایش سرمایه‌ها را اعلام نمی‌کرد و... تبدیل به یک شرکت بورسی شده است. طبعا نواقصی هم در این بین وجوددارد اما برآن هستیم تا اطلاعات بیشتری را شفاف کنیم و این ایفای تعهدات ما به سهامداران است.

انتهای خبر

0
0