آکادمی هلاکویی
1401/02/22
10:20
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت

اتریوم نتوانست موج بازیابی خود را به بالای…

اتریوم نتوانست موج بازیابی خود را به بالای سطح ۲۴۰۰ دلار برساند. از اینرو، روند کاهشی دیگری را آغاز کرد و به زیر منطقه حمایتی ۲۳۲۰ دلار رسید.


در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۲۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. در ادامه این جفت تا زیر سطوح ۲۲۰۰ و ۲۱۰۰ دلار سقوط کرد. قیمت اتر حتی منطقه حمایت ۲۰۰۰ دلاری را شکست و زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت.


نمودار اتر 4 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 22 اردیبهشت

در حال حاضر نشانه هایی از کاهش بیشتر را نشان می دهد. در صورت بازگشت موج بهبودی، قیمت ممکن است نزدیک به سطح ۲۰۵۰ دلار با اولین مقاومت برخورد کند. اولین مقاومت اصلی نیز در نزدیکی تراز ۲۱۵۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. در حال حاضر، مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۲۲۲۰ دلار در حال شکل گیری است.


سطح فیبوی اصلاحی ۵۰٪ روند نزولی اخیر ۲۴۵۱ دلار به ۱۹۳۹ دلار نیز نزدیک به مقاومت ۲۲۰۰ دلاری واقع است. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۲۰۰ دلار می تواند راه را برای آغاز یک حرکت مثبت هموار کند. در این حالت، قیمت اتر ممکن است به سمت مقاومت ۲۳۵۰ دلاری حرکت کند.


ولی در شرایط کنونی که اتریوم نتوانسته است سطوح بالاتر از مقاومت ۲۲۰۰ دلاری را بازیابد و حمایت های موجود در نزدیکی منطقه ۱۹۴۰ و ۱۸۸۰ دلاری را از دست داده و سطح فعلی ۱۸۵۰ دلار رسیده است، احتمال سقوط تا مرز ۱۷۰۰ دلار بیش از هر زمان دیگری قوت گرفته است. در این حالت، حمایت مهم بعدی در نزدیکی سطوح ۱۵۵۰ و ۱۵۰۰ دلاری موانعی را سر راه خرس ها ایجاد می کند.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری کسب می کند.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر سطح ۴۰ است.


حمایت اصلی: ۱۷۰۰ دلار


مقاومت اصلی: ۲۰۰۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0