بورس۲۴
1399/04/07
11:19
عوامل بنیادی که باعث جذابیت «وپاسار» شده است

بورس ۲۴:بانک پاسارگاد به سوالات کنفراس اطلاع رسانی به دلیل نوسان ۵۰ درصد پاسخ داد، اما چند نکته در این گزارش بیشتر مورد توجه سهامداران بود، موضوعاتی که بر چشم انداز قیمت سهام بانک پاسارگاد نیز اثر قابل توجهی خواهد داشت.

بورس۲۴ :بانک پاسارگاد به سوالات کنفراس اطلاع رسانی به دلیل نوسان ۵۰ درصد پاسخ داد، اما چند نکته در این گزارش بیشتر مورد توجه سهامداران بود، موضوعاتی که بر چشم انداز قیمت سهام بانک پاسارگاد نیز اثر قابل توجهی خواهد داشت.


یکی از این موارد سوال ششم کنفراس اطلاع رسانی منتشر شده است که در خصوص مجموع ارزش بازار کل سهام میدکو، پارس آریان و بیمه پاسارگاد در پرتفوی گروه مالی بانک پاسارگاد است.دارایی های فوق الذکر جز شرکت های ارزشمند و با بنیاد قوی است،که بانک در توضیح اعلام کرده است. ارزش این سه مجموعه در پرتفوی بانک عددی بالغ بر ۲۹۷،۸۰۷ میلیارد ریال در تاریخ ۴ تیر ۹۹ است.ارزش پرتفوی گروه مالی پاسارگاد بسیار فراتر از ارقام ذکر شده است.


سوال دیگری که پاسخ آن بر ارزش سهام بانک پاسارگاد و افزایش تقاضا در این نماد موثر است،سوال ۱۰ است که به برنامه بانک درخصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اشاره دارد و بانک این طور به این سوال پاسخ داده است:تجدید ارزیابی دارایی ها در بانک و افزایش سرمایه از این محل در مرحله کارشناسی رسمی و ارزیابی است ،که تاکنون ارزیابی مزبور به اتمام نرسیده است، و این فرآیند ادامه دارد و انجام این فرآیند منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار است .


این اقدام همانطور که در بالا گفته شده بر افزایش تقاضا برای خرید نماد «وپاسار» اثر گذار است ،و با توجه به برنامه اعلامی در به روز رسانی دارایی های بانک و افزایش توان اعتبار دهی بانک بهبود کسب و کار بانک تاثیرات خوبی خواهد داشت.


سوال ۲۰ این شفاف سازی نیز به موضوع عرضه شرکت های زیر مجموعه <<وپاسار>> در بازار سرمایه اشاره دارد، اقدامی که منجر به شناسایی درآمد خوبی با توجه به رونق بازار سهام از سوی بانک خواهد شد، و عایدی خوبی برای سهامداران به همراه خواهد داشت بانک در پاسخ به سوال ۲۰ نیز این طور پاسخ داده است:بر اساس برنامه استراتژیک گروه مالی پاسارگاد،در سال ۱۳۹۹ مقرر گردیده است که اقدامات لازم برای پذیرش، درج و عرضه سهام شرکت های:


*گسترش انرژی پاسارگاد


*پرداخت اکترونیک پاسارگاد


*فولاد زرند ایرانیان


*فولاد سیرجان ایرانیان


*فروسیلیس غرب پارس


*داتیس آریان قشم


*مبنای خاورمیانه


در بازار سرمایه عملیاتی شود.


این سوالات در بین ۲۲ سوالی که در این کنفرانس اطلاع رسانی مطرح گردیده است ،می تواند آثار مالی خوبی بر عملکرد بانک و تصمیم گیری سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در نماد «وپاسار» داشته باشد و چشم انداز روشنی را برای بانک متصور می کند.


انتهای خبر

0
0