سهم گلچین
1399/09/23
12:40
اختصاصی اقتصادآنلاین/ سهم هر ایرانی از بودجه ۱۴۰۰ 🔹منابع عمومی بودجه برای سال آینده حدوداً ۸۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در واقع دولت ...

اختصاصی اقتصادآنلاین/ سهم هر ایرانی از بودجه ۱۴۰۰🔹منابع عمومی بودجه برای سال آینده حدودا ۸۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در واقع دولت در سال ۱۴۰۰ به ازای هر نفر ۱۰ میلیون تومان کسب و خرج خواهد کرد.


🔹مهم‌ترین قلم بودجه هر کشور، درآمدهای مالیاتی است که دولت مستقیم یا غیرمستقیم از مردم دریافت می‌کند. همچنین درآمدهای دیگری نیز از محل‌هایی نظیر سود شرکت‌های دولتی و دریافتی بابت جرایم و خسارات در اختیار دولت قرار دارد. مجموعه این درآمدها در لایحه سال آینده حدودا ۳۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.


🔹کل «هزینه‌های جاری» دولت در سال آینده حدودا ۶۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که معادل سالانه ۷.۵ میلیون تومان به ازای هر فرد است. یعنی دولت به نمایندگی از مردم سالانه ۷.۵ میلیون تومان صرف امور جاری کشور می‌کند.


🔹دولت برای حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته است؛ یا به عبارتی هر فرد ایرانی در سال آینده حدودا ۲.۵ میلیون تومان به کارمندان دولت حقوق می‌دهد.

انتهای خبر

0
0