اقتصاد آنلاین
1399/09/23
10:24
سهامداران عدالت در احراز هویت تعجیل کنند

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سهامداران در صورت تعجیل در احراز هویت در سامانه سجام قطعا در فرآیند کاری پیشتر خواهند بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا ماهیار، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامدارانی که میخواهند در مجامع الکترونیک حضور یابند و یا سود دریافت نمایند، می‌بایست شماره شبای خود را در سامانه سجام به ثبت رسانده و در داخل بازار سرمایه یکبار احراز هویت شده باشند.


وی افزود: در حال حاضر برخی از نهادهای مالی و کارگزاری‌‌ها به صورت رایگان اقدام به ثبت نام و احراز هویت سهامداران سهام عدالت نمودند.


علیرضا ماهیار از ثبت نام ۱۷۴ هزار نفر از روز پنج شنبه تاکنون خبر داد و افزود: ۶۰ درصد افراد از طریق سامانه الکترونیکی و غیر حضوری مبادرت به ثبت نام نمودند که مجموع ثبت نام کنندگان به ۲۳ میلیون نفر رسیده است.


وی در خصوص ازدحام افراد در فرآیند ثبت نام افزود: با توجه به اطلاع رسانی گسترده از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شبکه‌های رسانه ملی مبنی بر ورود سهامداران سهام عدالت روش غیر‌مستقیم به باشگاه بزرگ بازار سرمایه، تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه سجام برای احراز هویت به ۷ برابر رسید.


معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: این افراد با دریافت کد بورسی فعال، از طریق درگاه‌های مختلف به آخرین اطلاعات و وضعیت سهام خود دسترسی خواهند داشت.


وی از انتخاب اعضای هییت مدیره در شرکت‌های بورسی و سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: بسیاری از سهامداران ضمن ثبت نام در سامانه سجام تمایل دارند به عنوان کاندیدای هییت مدیره شرکت نمایند و به همین منظور برای تایید صلاحیت از طریق شرکت بورس و اوراق بهادار نیز اقدام نموده‌اند که پیش بینی می‌شود تا اوایل بهمن ماه تعداد زیادی از هموطنان ما به این جامعه بزرگ ملحق شوند.


انتهای خبر

0
0