اقتصاد آنلاین
1399/09/23
12:38
قیمت نجومی مسکن در اهواز! / بررسی قیمت آپارتمان در محله‌های مختلف اهواز

اهواز یکی از شهرهای جنوبی ایران است که بازار خرید و فروش ملک در این شهر به علت مهاجرانی که برای کار به آن می‌آمدند، همواره رونق داشته است؛ اخیرا اخباری مبنی بر فروش ملک به اتباع سایر کشورها و رونق خرید و فروش ملک در این شهر و در نهایت افزایش قیمت مسکن در آن خبرساز شده است.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی ؛ اقتصادآنلاین در گزارشی به بررسی قیمت مسکن در این شهر جنوبی ایران پرداخته است. نکته جالبی که کارشناسان مشاور املاک این شهر در حوزه نرخ خرید و فروش املاک روی آن تاکید دارند، سازنده ملک است؛ به گفته آنان علاوه بر محله، موقعیت ملک، متراژ و... سازنده بنا نیز تاثیر چشمگیری بر قیمت ملک دارد و در معرفی موارد خرید و فروش آپارتمان نام سازنده قبل از قیمت و... عنوان می‌شود.


کیان پارس، کیان آباد، زیتون کارمندی، کوروش، کوی ملت، پادادشهر، گلستان و... از گران‌ترین محله‌های اهواز محسوب می‌شود. به گفته کارشناسان مشاور املاک در اهواز، قیمت مسکن در کیان‌پارس بسیار نجومی است.


قیمت مسکن در کیان پارس اهواز

کیان پارس از محله‌های اعیان نشین اهواز بوده که در همسایگی مهرشهر و کیان آباد قرار دارد. قیمت مسکن در این محله بسیار بالاست و از متری ۱۳میلیون تومان شروع شده و گاه به متری ۵۰میلیون تومان نیز می‌رسد. خیابان میهن غربی، دوم غربی، پنجم غربی، سروش، الهام، مطهری و... از خیابان‌های برند این محله محسوب می‌شود که قیمت مسکن در آن‌ها بسیار نجومی است.


به گفته یک کارشناس مشاور املاک که در این محله فعالیت دارد، خیابان‌های سروش، الهام و مطهری از خیابان‌هایی است که معمولا واحدهای آن متراژ بالا بوده و نمی‌توان واحدهایی با متراژ پایین در آن یافت. برای خرید آپارتمان ۱۰۰متری نوساز در خیابان‌های میهن غربی، دوم غربی و پنجم غربی باید بین ۲۲ تا ۲۵میلیون تومان در هر متر مربع پرداخت کرد. یک واحد آپارتمان ۲۰۰متری و نوساز در اصلی کیانپارس، بین ۷ و ۸غربی متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.


قیمت مسکن در کیان آباد اهواز

کیان آباد یکی دیگر از محله‌های اعیان نشین در اهواز است. کیان آباد به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. یک کارشناس مشاور املاک که در این محله فعالیت دارد، به اقتصاد آنلاین گفت: قیمت مسکن در کیان آباد در بازه قیمتی متغیری قرار دارد. بخش شرقی کیان پارس به وسیله خیابان وهابی از کیان پارس جدا می‌شود و تنها یک خیابان با کیان پارس فاصله دارد؛ اما قیمت مسکن در آن تفاوت زیادی با کیان پارس دارد و اگر قصد دارید هزینه زیادی نکنید، کیان آّباد شرقی گزینه مناسبی است.


این کارشناس مشاور املاک ادامه داد: قیمت مسکن برای واحدهای نوساز در شرق کیان آباد در محدود ۲۰میلیون تومان و در محدوده غرب کیان آباد در محدوده ۱۷ الی ۱۸میلیون تومان است. علت بالاتر بودن قیمت مسکن در کیان آباد شرقی نیز نزدیکی به بازار وهابی و همچنین مجاورت با کیان پارس است. یک واحد آپارتمان ۱۱۵متری و نوساز در خیابان ۱۴شرقی کیان آباد متری ۲۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.


قیمت مسکن در زیتون کارمندی اهواز

زیتون یکی از محله‌های قدیمی اهواز است که در ابتدا شرکت نفت برای کارمندان و کارگران خود ساخت. آپارتمان‌هایی که برای کارمندان شرکت نفت بود، زیتون کارمندی نام گرفت. این محله نیز از محله‌های مرفه نشین اهواز است. قیمت مسکن در این محله برای واحدهای نوساز بین ۱۴ تا ۲۲میلیون تومان در هر متر مربع تغییر می‌کند.


یک کارشناس مشاور املاک در محله زیتون کارمندی به اقتصاد آنلاین گفت: آپارتمان‌هایی که به سمت زیبا، زهره و خیابان ابوذر است، از لحاظ دسترسی و آرام بودن شرایط بهتری دارد. یک واحد آپارتمان ۱۰۰متری و نوساز در این محله متری ۱۴میلیون و ۵۰۰هزار تومان قیمت‌گذاری شد.


قیمت مسکن در کوی ملت اهواز

کوی ملت یکی از محله‌های گران‌قیمت اهواز است که با نام کوروش نیز شناخته می‌شود. به گفته یک کارشناس مشاور املاک در این محله، اقبال گران‌ترین خیابان کوی ملت است و واحدهای نوساز آن در بازه ۱۶ تا ۱۷میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پس از آن خیابان عامری قرار دارد که قیمت مسکن برای واحدهای نوساز آن بین ۱۳ تا ۱۵میلیون تومان در هر متر مربع متغیر است. همچنین دانیال نیز از خیابان‌های اصلی این محله است که آپارتمان‌های نوساز آن بین ۱۲ تا ۱۵میلیون تومان در هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود. یک واحد آپارتمان ۱۶۵متری و نوساز در خیابان عامری متری ۱۵میلیون تومان، واحدی ۱۲۰متری در خیابان سیمین متری ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان و واحدی ۱۴۰متری در اقبال متری ۱۶میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.


قیمت مسکن در سایر محله‌های اهواز

محله‌هایی که پیش‌تر عنوان شد، محله‌هایی بود که قیمت مسکن در آن بالاتر از سایر محله‌های اهواز است. برای خرید آپارتمان در دیگر محله‌های اهواز نیز باتوجه به بودجه می‌توان اقدام کرد و قیمت مسکن در بازه متنوعی قرار دارد.


برای مثال نادری یکی از محله‌هایی است که در مرکز شهر اهواز قرار دارد. یک واحد آپارتمان ۷۷متری و ۱۵سال ساخت در این محله متری ۱۰میلیون و ۳۹۰هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین قیمت یک واحد ۶۶متری و ۹سال ساخت در کوی مهدیس ۴۵۰میلیون تومان یعنی متری ۶میلیون و ۸۱۸هزار تومان اعلام شد.


واحدی ۸۰متری و ۱۲سال ساخت در شهرک آغاجری متری ۸میلیون و ۱۲۵هزار تومان و قیمت واحدی ۷۰متری و ۹سال ساخت در شریعتی جنوبی ۴۲۰میلیون تومان است. برای خرید واحدی ۷۵متری و ۴سال ساخت در رسالت نیز باید ۵۸۰میلیون تومان هزینه پرداخت کرد. یک خانه ۸۷متری و نوساز در شهرک دانشگاه اهواز متری ۸میلیون و ۵۰۶هزار تومان، واحدی ۱۱۸متری و ۱۴سال ساخت در پردیس متری ۴میلیون و ۴۰۷هزار تومان و واحدی ۷۵متری و ۱۲سال ساخت در بهارستان متری ۵میلیون و ۵۳۳هزار تومان قیمت‌گذاری شد.


آپارتمانی ۱۰۴متری و ۴سال ساخت در بلوار کشاورز ۷۰۰میلیون تومان، واحدی ۱۰۷متری و ۱۴سال ساخت در کمپلوی شمالی ۶۵۰میلیون تومان، یک خانه ۷۵متری و ۶سال ساخت در صد دستگاه ۶۸۰میلیون تومان و واحدی ۷۱متری و ۱۱سال ساخت در فاز دو پاداد ۵۳۰میلین تومان به فروش می‌رسد.


در پایان گفتنی است؛ روز گذشته معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفته بود: گران‌ترین شهر کشور از لحاظ قیمت مسکن تهران است با متری ۲۷میلیون تومان و بعد از آن اهواز با متری ۲۳میلیون تومان . تنها این دو شهر در کشور بالای ۲۰میلیون تومان هستند و باقی شهرها پایین‌تر و حتی ۲۵ استان زیر متری ۱۰میلیون تومان است. علت بالا بودن قیمت مسکن در اهواز هم هجوم خریداران غیرایرانی به خوزستان برای خرید خانه است. این اتفاق در چند ماه اخیر رخ داده و تا پیش از آن، اهواز شهر گرانی در بخش مسکن نبود.


انتهای خبر

0
0