اقتصاد آنلاین
1400/05/24
09:30
📌تخلف آگاهانه مدیران در انتخاب رییس سازمان بورس / معرفی دژپسند به قوه قضاییه برای تصمیمات غیر قانونی محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بور...

📌تخلف آگاهانه مدیران در انتخاب رییس سازمان بورس / معرفی دژپسند به قوه قضاییه برای تصمیمات غیر قانونیمحسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس:


🔹بر اساس دستورالعمل ها، انتخاب رییس سازمان بورس و اوراق بهادار شرایطی دارد که این روند در جریان انتخاب دهقان دهنوی، طی نشده است. بر اساس قانون گزینه مورد نظر باید از مدیرانی باشد که در زمره کارشناسان بخش غیر دولتی باشد.


🔸این در حالی است که دهقان دهنوی قبل از معرفی به عنوان ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار در شمایل معاون وزیر اقتصاد و عضو هیات علمی دانشگاه‌های دولتی فعالیت می‌کرد.


🔹در جریان انتخاب دهقان دهنوی این روند قانونی طی نشد. تخلفی که البته، ناشی از عدم اطلاع نبوده است، چرا که شخصا به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس این مغایرت‌ها را خطاب به وزیر اقتصاد و سایر اعضای صاحب رای در شورای‌عالی بورس، متذکر شدم، اما توجهی به آن نشد.


🔸جدای از این مغایرت ها، شئونات شکلی انتخاب این فرد نیز بر اساس قانون انجام نشد. دهقان دهنوی ابتدا حکم ریاست را دریافت کرد، بعد در زمره اعضای هیات مدیره قرار گرفت.👈🏻 برای مطالعه مشروح این مصاحبه کلیک کنیدانتهای خبر

0
0