آکادمی هلاکوئی
1401/02/09
00:00
نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۹ اردیبهشت)

بیت کوین (BTC) اخیرا در بازه ای در…

بیت کوین (BTC) اخیرا در بازه ای در محدوده ۳۹۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار در حال تحکیم بوده است. رمزارز اول بازار طی یک ماه گذشته در مسیر کاهش ۱۵ درصدی قرار گرفته است، اگرچه برخی از تحلیلگران منتظر یک جهش کوتاه مدت مشابه آنچه در اواخر فوریه و مارس (بهمن و اسفند ۱۴۰۰) رخ داد، هستند. در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۳۹۴۹۰ دلار معامله می شود و ارزش بازار آن به ۷۵۱.۳۰ میلیارد دلار می رسد.


با وجود کاهش ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین نسبت به رکورد ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۰) در حدود ۶۹۰۰۰ دلار، فعالیت در بلاک چین بیت کوین همچنان ادامه دارد. با این حال، مشخص نیست که آیا بالا بودن تعداد تراکنش ها در این بلاک چین منجر به تغییراتی در قیمت آن می شود یا خبر. البته تعداد آدرس‌های فعال فعلی از بالاترین سطح تاریخی ثبت شده ۱۳ می سال گذشته (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰)، زمانی که بیت‌کوین با قیمت ۴۹۷۰۰ دلار در حال معامله بود، عبور نکرده است.


در همین حال، هر دو شاخص S&P ۵۰۰ و Nasdaq روز پنجشنبه بالاتر بسته شدند، اگرچه همچنان نزدیک به پایین‌ترین محدوده معاملاتی سه ماهه اخیر خود قرار دارند. این امر به نوبه خود، نشان‌دهنده نوسانات کمتر این بازار نسبت به ارزهای دیجیتال است.


بازار9 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (9 اردیبهشت)

شرایط مختلطی که طی دو روز گذشته بازار رمزارزها را فراگرفته بود، امروز نیز با اندکی تغییر به همان شکل در جریان است. اتریوم همگام با رهبر خود با رشد ناچیز ۰.۹۰ درصدی به حدود ۲۹۱۸ دلار رسیده است. بایننس کوین ۳.۵۰٪ رشد کرده و با قیمت ۴۰۵ دلار ترید می شود. دوج کوین که بار دیگر به جایگاه دهم بازگشته است هم رشد اندک ۰.۳۵ درصدی را شاهد بوده و در حدود ۰.۱۴ دلار ایستاده است. سایر اعضای کلوپ ۱۰ ارز برتر بازار همگی با نوسانات اندک به منطقه قرمز وارد شده اند.


این نوسانات میان آلتکوین های کوچکتر بازار هم شدت چندانی ندارد. به طوریکه ZRX با کاهش ۱۲.۸۳ درصدی و قیمت ۰.۷۹ دلار بازنده اصلی و NEXO با جهش ۱۶.۹۰ درصدی برنده اصلی بازار امروز هستند.


ارزش بازار کریپتو نیز اکنون معادل ۱.۸۰۶ تریلیون دلار و دامیننس بیت کوین ۴۱.۶٪ است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: coindesk


انتهای خبر

0
0