بورس پرس
1401/03/22
14:56
معاملات مشکوک یک بانک، دو سهم لیزینگی، دو شرکت حمل و نقلی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۴ واحدی شاخص، بانک فرابورسی، دو سهم لیزینگی، دو شرکت حمل و نقلی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۴ هزار و ۹۱ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۳۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۸ و ۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، پالایشگاه اصفهان، ایران خودرو، سایپا به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۶۶۹، ۳۱۷، ۲۹۸، ۲۲۹ و ۲۱۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پلاستیک شاهین شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۷۴۲.۱ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های موتوژن، سرمایه گذاری پارس توشه ، آینده سازان بهشت پارس ، آلومینیوم ایران ، بانک رسالت ، لیزینگ کارآفرین ، پویا زرکان آق دره ، غلتک سازان سپاهان ، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، حمل و نقل پتروشیمی، کشتیرانی دریای خزر ، لیزینگ ایرانیان، سرمایه گذاری مسکن شمالغرب و فنرسازی زر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک، دو سهم لیزینگی، دو شرکت حمل و نقلی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0