رمزارز نیوز
1401/02/15
12:18
۳ شاخص کلیدی که از رشد لونا خبر می‌دهند!

اگرچه قیمت ارز دیجیتال بلاکچین ترا (LUNA) تا اوج تاریخی خود فاصله زیادی دارد، اما سه شاخص کلیدی نشان می‌دهند… مطالعه مطلب ...

اگرچه قیمت ارز دیجیتال بلاکچین ترا (LUNA) تا اوج تاریخی خود فاصله زیادی دارد، اما سه شاخص کلیدی نشان می‌دهند که این آلت ‌کوین برای صعود آماده می‌شود.


دریافت ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان فقط با تکمیل ثبت نام در صرافی والکس میتونی ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان هدیه بگیری!


دریافت جایزه به گزارش سایت کوین‌تلگراف، داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت ترا طی چهار هفته گذشته ۳۱ درصد کاهش یافته و تمام سودهای انباشته‌شده از ابتدای سال را از دست داده است. با این حال، این توکن در تلاش است تا قیمت خود را بالاتر از حمایت ۸۵ دلاری حفظ کند.


همان‌طور که پیش‌تر هم گزارش شد، استیبل کوین ترا (UST) اخیرا از استیبل کوین بایننس یواس‌دی (USD) پیشی گرفته و به سومین استیبل کوین بزرگ بازار تبدیل شده است. همچنین، گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر این‌که پلتفرم امانی ارزهای دیجیتال Fireblocks بیش از ۲۵۰ میلیون دلار در اکوسیستم دیفای ترا سرمایه‌گذاری کرده است.


افزایش ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در اکوسیستم ترا

داده‌های موجود نشان می‌دهند که ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در اکوسیستم دیفای ترا با یک رشد ۴۱ درصدی طی یک ماه گذشته، به بالاترین سطح خود در ۲۵۴ میلیون LUNA رسیده است.


terra-luna-is-preparing-for-a-recovery

ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در اکوسیستم دیفای ترا. برای مقایسه، TVL بایننس چین در حال حاضر ۹٫۸ میلیارد دلار است که ارزش آن در قالب بایننس کوین (BNB) و در همان بازه زمانی، تنها ۹ درصد افزایش یافته است. اولانچ، یکی دیگر از پلتفرم‌های رقیب در بخش برنامه‌های غیرمتمرکز نیز شاهد افزایش ۲۸ درصدی TVL خود (در قالب AVAX) بوده است.


برای تایید این‌که آیا استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز هم به طور موثر افزایش یافته یا خیر، سرمایه‌گذاران باید تعداد تراکنش‌ها در اکوسیستم را نیز تجزیه و تحلیل کنند.


terra-luna-is-preparing-for-a-recovery

تعداد تراکنش‌های پلتفرم انکور (Anchor). پلتفرم انکور، یکی از پروژه‌های مستقر در شبکه ترا که ۱۶٫۶ میلیارد دلار (معادل ۷۸ درصد از سپرده‌های برنامه‌های غیرمتمرکز ترا) از TVL این اکوسیستم را در اختیار دارد، هفته گذشته به طور متوسط ۷۰،۱۵۰ تراکنش روزانه داشت که ۱۵ درصد کمتر از سطوح مشاهده‌شده در اوایل ماه آوریل است.


داده‌های بازار مشتقه هیچ نشانه‌ای از ترس و اضطراب را نشان نمی‌دهند!

به نظر می‌رسد که کاهش استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز ترا، هیچ تاثیری بر احساسات معامله‌گران بازار مشتقه نداشته است.


terra-luna-is-preparing-for-a-recovery

بهره بازار قراردادهای آتی ترا (لونا). نمودار بالا نشان می‌دهد که بهره باز قراردادهای آتی LUNA برابر با ۷۰۶ میلیون دلار است. به این ترتیب، ترا پس از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، سومین رمزارز بزرگ از لحاظ بهره باز قراردادهای آتی است. برای مقایسه، ارزش بهره باز قراردادهای آتی سولانا (SOL) و ریپل (XRP) برابر با ۶۶۰ میلیون دلار است.


فاندامنتال‌های ترا همچنان قوی هستند!

به گفته کارشناسان، افت اخیر قیمت LUNA را تا حدودی می‌توان به کاهش استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز این شبکه نسبت داد. با این حال، افزایش سپرده‌های قرارداد هوشمند آن – که با افزایش TVL و داده‌های بازار مشتقه نشان داده می‌شود – به بهبود قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت اشاره دارد.


در حالت کلی، داده‌ها نشان می‌دهند که هولدرهای ترا نگران اصلاح ۳۱ درصدی قیمت این رمزارز نیستند و بیشتر بر روی رشد این اکوسیستم در مقابل رقبای خود متمرکز شده‌اند. تا زمانی که این شاخص‌ها سالم بمانند، سرمایه‌گذاران LUNAهای خود را با ضرر نخواهند فروخت.


انتهای خبر

0
0