بورس پرس
1400/10/06
14:59
معاملات مشکوک دو شرکت غذایی، "تنوین"، دو سهم دارویی و بیمه + ۱۰ نماد

در روز رشد ۱۶.۳ هزار واحدی شاخص، دو شرکت غذایی، تامین سرمایه نوین، دو سهم دارویی و بیمه به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۶ هزار و ۳۰۲ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۱ و ۱۲۹.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پارس خودرو به همراه ذوب آهن با تقاضای ۶۴۷، ۵۰۱، ۳۰۰، ۲۴۴ و ۲۲۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، شیمیایی سینا شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۶.۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴۰ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های بیمه حافظ، پلاستیک شاهین ، ملی سرب و روی ، کیسون، داروسازی کاسپین تامین، صنعتی بهشهر ، تامین سرمایه نوین، سرمایه گذاری نیروگاهی ایران ، قند چهار محال، زغال سنگ پرورده طبس، ذوب آهن، صنعتی مینو، فرآورده های نسوز ایران و کشت و صنعت دشت خرمدره معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو شرکت غذایی، تامین سرمایه نوین، دو سهم دارویی و بیمه به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0