بااقتصاد
1401/02/24
15:40
بررسی عملکرد سال مالی ۱۴۰۰«سخوز»/ افزایش مقدار صادرات شرکت نسبت به سال گذشته

شرکت سیمان خوزستان در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۰ برای هر سهم ۳۸۰.۳ تومان سود محقق کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سیمان خوزستان با نماد معاملاتی سخوز، در صورت مالی سال مالی ۱۴۰۰ خود از تحقق مبلغ فروش ۱۲۸۲.۴ میلیارد تومانی با بهای تمام شده ۶۱۱ میلیارد تومانی که هر کدام به ترتیب ۵۹ و ۶۱ درصد در مقایسه با سال مالی قبل بیشتر شده‌اند خبر داد. از مجموع فروش شرکت ۵۹۵.۵ میلیارد تومان از فروش داخلی (با رشد ۷۲ درصدی) و ۶۸۶.۸ میلیارد تومان از فروش صادراتی (با رشد ۴۹ درصدی) حاصل شده است.


مقدار فروش سیمان و کلینکر داخلی تقریبا مشابه سال قبل و برابر با ۱.۳ میلیون تن و مقدار فروش صادراتی آن با افزایش ۳۴ درصدی و برابر با ۱.۴ میلیون تن گزارش شده است. نرخ فروش داخلی این محصول ۷۴ درصد و نرخ فروش صادراتی آن ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.


در این سال مالی سود ناخالص سخوز ۵۶ درصد و سود عملیاتی آن ۳۹ درصد رشد داشته و به ۶۷۱.۳ و ۴۸۱.۱ میلیارد تومان رسیده‌اند. حاشیه سود ناخالص بدون تغییر قابل توجهی از ۵۳ درصد در سال گذشته به ۵۲ درصد در این سال مالی رسیده است.


سخوز در ۱۲ ماهه ۱۴۰۰ توانسته به سود خالص ۵۳۲.۴ میلیارد تومانی معادل ۳۸۰.۳ تومان به ازای هر سهم که ۴۵ درصد از سود ۱۲ ماهه قبل بیشتر است دست یابد.انتهای خبر

0
0