اقتصاد آنلاین
1399/08/12
00:14
تصویب جزییات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب جزییات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الله فیروزی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(یکشنبه، ۱۱ آبان) کمیسیون صنایع، برای بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد گفت: گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره وضعیت بازار فولاد و علل نابسامانی این بازار، هفته گذشته در صحن علنی مجلس قرایت شد و این گزارش به منظور تبدیل آن به این قانون پیشنهادی، مجدد به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد.


وی افزود: در جریان بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد از ظرفیت وزارت صنعت، معدن و تجارت، فولادکاران بزرگ مانند ذوب‌آهن اصفهان، اتاق بازرگانی، مرکز پژوهش‌های مجلس و ... استفاده شده است.


فیروزی با بیان این که طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با هدف تنظیم بازار داخل و حمایت از صادرات در ۵ ماده تدوین شده، در تشریح مواد آن، اضافه کرد: بخش نخست این طرح مربوط به تعاریف، بخش دوم فروش داخل، بخش سوم مربوط به صادرات، قسمت بعدی ایجاد کمیته رصد و پایش بازار فولاد و آخرین بخش مربوط به سامانه جامع تجارت است.


این نماینده مجلس یازدهم با بیان این‌که طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، بازار را تنظیم می‌کند، ادامه داد: شاه‌بیت این طرح الزام به فروش همه محصولات زنجیره فولادی در بورس است و ضمانت اجرایی آن نیز این است که عدم فروش تمامی محصولات زنجیره فولاد در بورس جرم تلقی می‌شود و مجازات سنگینی برای متخلفان پیش‌بینی شده است.


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: جزییات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد بررسی و تصویب شد و فردا(دوشنبه،‌۱۲ آبان) به هیات رییسه ارسال می‌شود و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابی، بر اساس ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی خواهد شد.


انتهای خبر

0
0