بورس پرس
1399/08/11
13:44
امیدواری روحانی به بازگشت ثبات و آرامش در بورس، بازار ارز و کالا

رییس جمهور با اشاره به شرایط رو به بهبود منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات و تقویت مناسبات خارجی، ابراز امیدواری کرد بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از ارایه گزارش اقدامات انجام شده برای ترخیص سریع‌تر کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانه ها از گمرک گفت: تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت برای استفاده از ارز صادراتی و متقاضی جهت تامین کالاهای ضروری و نیازهای وارداتی شرکت های تولیدی باید بطور کامل و سریع اجرایی شود و هر گونه کندی یا ناهماهنگی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.


وی با اشاره به شرایط رو به بهبود وضعیت منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات و تقویت مناسبات خارجی همزمان با اجرای تصمیمات برای تسهیل واردات و صادرات، ابراز امیدواری کرد بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش بازگردد. همچنین وزارتخانه های صنعت، اقتصاد و جهادکشاورزی را مکلف کرد در اسرع وقت موانع ترخیص این کالاها را رفع کنند و از بانک مرکزی خواست همکاری لازم را معمول دارد.


روحانی با تاکید بر اینکه تامین معیشت جامعه دغدغه نخست دولت و نظام است، ادامه داد: بخش عمده‌ای از مواد غذایی مردم به اندازه کافی در داخل تولید می شود لذا نباید ناهماهنگی‌ها در زمینه توزیع این کالاها موجب بی‌ثباتی قیمت‌ها و ایجاد مشکل برای مردم شود. نوسانات اخیر برخی از اقلام اساسی مانند گوشت قرمز ناشی از برخی ناهماهنگی‌ها در شبکه تامین و توزیع است و باید هرچه زودتر توسط وزارت صنعت و جهاد کشاورزی برطرف شود. سایر دستگاه‌های مرتبط نیز موظفند در تنظیم بازار با وزارت صنعت هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0