آکادمی هلاکویی
1401/02/20
10:20
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۲۰ اردیبهشت

اتریوم در منطقه نزولی زیر سطح پیووت ۲۵۰۰…

اتریوم در منطقه نزولی زیر سطح پیووت ۲۵۰۰ دلاری باقی ماند و با شکست حمایت های ۲۴۰۰ و ۲۳۵۰ دلاری عمیقا به منطقه نزولی وارد شد.


در مقطعی، قیمت به زیر سطح ۲۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) رسید و حتی منطقه حمایتی ۲۲۰۰ دلاری را لمس کرد. پس از تشکیل کف قیمت نزدیک به ۲۲۰۰ دلار، اتر به مرحله اصلاح وارد شد. این حرکت اصلاحی قیمت را به سمت سطوح بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶٪ روند نزولی اخیر ۲۵۶۹ دلار به ۲۲۰۰ دلار هدایت کرد. اتر اکنون با قیمت ۲۳۶۳ دلار معامله می شود.


نمودار اتر 2 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۳۸۰ دلار در حال شکل گیری است. در روند صعودی، اولین مقاومت در نزدیکی تراز ۲۳۸۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد.


در حال حاضر، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۴۰۰ دلار در حال شکل گیری است که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت نزولی ۲۵۶۹ دلار به ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۴۰۰ دلار می تواند راه را برای آغاز یک موج بهبود مناسب هموار کند. در این حالت، قیمت اتر ممکن است به سمت مقاومت ۲۵۵۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) حرکت کند.


اگر اتریوم نتواند بالاتر از مقاومت ۲۴۰۰ دلاری تثبیت شود، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۲۲۵۰ دلاری می باشد.


حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۲۲۰ دلار مانع افت بیشتر قیمت می شود. در صورت شکست حمایت ۲۲۰۰ دلاری و لمس دوباره آخرین کف قیمت ثبت شده، احتمال دارد قیمت تا مرز ۲۰۸۰ دلار سقوط کند.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی درحال حرکت است.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون در نزدیکی سطح ۴۰ است.


حمایت اصلی: ۲۲۰۰ دلار


مقاومت اصلی: ۲۴۰۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0