آکادمی هلاکویی
1400/07/21
08:50
صندوق بین المللی پول رمزارزها را تهدیدی برای اقتصاد جهانی می داند

صندوق بین المللی پول نگران “رمزنگاری” جهان در…

صندوق بین المللی پول نگران “رمزنگاری” جهان در حال توسعه است.


در گزارش ثبات مالی جهانی خود، که سه شنبه منتشر شد، این موسسه مالی جهانی گفت که رمزنگاری استفاده از ارزهای خارجی یا دیجیتال توسط یک کشور “خطرات قابل توجهی دارد و یک میانبر نامطلوب” برای کشورهای در حال توسعه است که تلاش می کنند اقتصاد خود را تقویت کنند.


در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است که رمزنگاری، مانند تصویب بیت کوین توسط السالوادور به عنوان پول قانونی، می تواند مانع تلاش بانک های مرکزی برای تعیین سیاست های پولی، ایجاد خطرات نقدینگی و بی ثباتی در اقتصاد شود.


اگرچه در این گزارش نام السالوادور ذکر نشده است، صندوق بین المللی پول بارها اعلام کرده است که قانون بیت کوین این کشور در آمریکای مرکزی “مسائل کلان اقتصادی، مالی و حقوقی” را ایجاد می کند.


این گزارش بر سه «تحول چالش برانگیز» برای اقتصاد جهانی تاکید کرد: همه گیری کووید ۱۹، تغییرات آب و هوایی و ارزهای رمزنگاری شده. در ماه های اخیر، صندوق بین المللی پول نسبت به تاثیر ارزهای رمزنگاری شده اظهار نگرانی عمیقی کرده است، حتی اگر نوآوری باشد که می تواند به کشورهای در حال توسعه کمک کند.


برای جلوگیری از خطرات ناشی از رمزنگاری، این گزارش پیشنهاد کرد که کشورها سیاست هایی را اعمال کنند که می تواند به کاهش تقاضای رمزنگاری کمک کند، از جمله تقویت سیاست پولی، حفظ استقلال بانک های مرکزی و اجرای “اقدامات قانونی و نظارتی موثر برای جلوگیری از استفاده از ارزهای خارجی.”


علاوه بر این، این گزارش پیشنهاد کرد که دولت های کشورهای در حال توسعه ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) را در نظر بگیرند که می تواند با برآوردن تقاضای داخلی برای بهبود فناوری های پرداخت، تقاضا برای رمزنگاری را کاهش دهد.


استیبل کوین ها


در این گزارش همچنین از استیبل کوین ها مانند Tether و USDC به عنوان تهدیدهای احتمالی برای سیستم مالی جهانی نام برده شد و پیشنهاد شده است که برای اطمینان از ثبات “ارتقاء اساسی” استانداردهای افشای ناشران استیبل کوین، معادل استانداردهای بانک های تجاری و وجوه بازار پول استفاده شود. بازار این صنعت رو به رشد ۱۲۰ میلیارد دلاری استیبل کوین ها عمدتا غیرقابل کنترل است، چیزی که به دردسر نظارتی در ایالات متحده و جهان تبدیل شده است.


این گزارش همچنین با اشاره به فروش وحشت زده در ماه ژوئن (خرداد) که توکن Iron Finance TITAN را به صفر رساند، خطر حمله به ناشران استیبل کوین را نشان داد. بر اساس این گزارش، بنیانگذاران استیبل کوین ها می توانند خطرات سیستمیک بزرگتری داشته باشند، از جمله “شروع فروش سریع اوراق تجاری. “
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: Coindesk.comانتهای خبر

0
0