بورس۲۴
1400/12/24
15:33
اطلاعیه «اهداف» درباره مجمع «فارس»

بورس ۲۴ : روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری اهداف در اطلاعیه ای اعلام کرد : این شرکت از طریق شرکت های زیرمجموعه ی خود مالک بیش از ۲۶ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و دارای دو نماینده در هیات مدیره آن شرکت می باشد و به همین سبب بزرگترین سهامدار آن محسوب می شود...

اطلاعیه «اهداف» درباره مجمع «فارس»

بورس۲۴ : روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری اهداف در اطلاعیه ای اعلام کرد : این شرکت از طریق شرکت های زیرمجموعه ی خود مالک بیش از ۲۶ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و دارای دو نماینده در هیات مدیره آن شرکت می باشد و به همین سبب بزرگترین سهامدار آن محسوب می شود.


در این اطلاعیه آمده است : در مجمع عمومی اخیر، مطابق مفاد قانون تجارت، هیات رئیسه تشکیل و نماینده این گروه به عنوان احدی از ناظران انتخاب می گردد. در ادامه نیز با حضور نمایندگان مراجع محترم ذی ربط (از جمله سازمان بورس و بازرس قانونی) و صرف نظر از ابهامات مرتبط با سهام خزانه، نسبت به موضوع افزایش سرمایه رای گیری به عمل می آید که نماینده این گروه، عدم موافقت خود را اعلام می نماید.


در اطلاعیه مزبور تصریح شده که نظر به این که اعلام نظر سهامداران مبنی بر موافقت یا مخالفت با دستور جلسه مجمع عمومی امری طبیعی، قانونی و جاری در مجامع عمومی واحدهای تجاری است، لذا اطلاق عنوان «اخلال» صحیح نبوده و می تواند نشانه عدم آگاهی از فرایند شرکت داری و قانون تجارت باشد.


شرکت سرمایه گذاری اهداف در پایان این اطلاعیه تاکید کرده که به عنوان بازوی اقتصادی صندوق های بازنشستگی صنعت نفت و با رعایت اسناد بالادستی، همواره در راستای سرمایه گذاری در صنعت نفت و پتروشیمی پیش قدم بوده و در جهت ارتقای منافع بازنشستگان شریف صنعت نفت کوشا بوده و خواهد بود و درج برخی اخبار در راهبردهای اصولی این مجموعه ایجاد نخواهد کرد.

انتهای خبر

0
0