رمزارز نیوز
1401/06/29
16:00
هک ۱۶۰ میلیون دلاری یک بازارساز ارزهای دیجیتال!

به گفته Evgeny Gaevoy، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Wintermute، این شرکت قربانی هک‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به… مطالعه مطلب ...

به گفته Evgeny Gaevoy، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Wintermute، این شرکت قربانی هک‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به قیمت تقریبی ۱۶۰ میلیون دلار شده است. مدیرعامل بازارساز Wintermute، یک بازارساز ارزهای دیجیتال مستقر در بریتانیا، اعلام کرده است که آنها امیدوارند که این هک از نوع هک کلاه سفید باشد و با مهاجم صحبت خواهند کرد.


عملیات مالی خارج از بورس و متمرکز شرکت تحت تاثیر قرار نگرفت؛ زیرا هکر یا هکرها وجوهی را از عملیات DeFi آن تخلیه کردند. Gaevoy با تاکید بر اینکه وجوه کاربران امن است، اظهار داشت که بازارساز با دو برابر مبلغ سرقت‌شده در سهام باقی مانده است.


شرکت Wintermute یک بازارساز الگوریتمی است که با دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال کار می‌کند. این گروه یک شرکت ثبت‌شده در بریتانیا است که در Cheshire واقع شده و توسط اداره رفتار مالی، نظارت و تنظیم می‌شود.


البته این هک می‌تواند به عنوان یک هک کلاه سفید تلقی شود. مرتکب ممکن است با Wintermute تماس بگیرد و آسیب‌پذیری‌هایی را که کشف کرده است به اشتراک بگذارد تا از هک‌های تکراری در آینده جلوگیری کند. هک کلاه سفید در کریپتو رایج است. صرافی‌ها، نشانگرهای بازار و گاهی شرکت‌ها جوایز هکرها را در قالب پول نقد یا موقعیت‌های شغلی پاداش می‌دهند.


انتهای خبر

0
0